Büyükada Denize Girilecek Yerler?

Büyükada Denize Girilecek Yerler?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Büyükada Denize Girilecek Yerler? Ücretli ve Ücretsiz Plaj ve Sahiller Hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Büyükada Aya Nikola Plajı

Aya Nikola Plajı, İstanbul ilinin Adalar ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Büyükada Maden Mahallesi sınırları içerisinde Yılmaz Türk Caddesinde bulunmaktadır.

Aya Nikola Halk Plajı olarak geçmesine rağmen giriş ücreti alınmaktadır.  Temiz denizi sebebiyle en çok tercih edilen plajlardan biridir. Plajı ince kumdan oluşmaktadır. Deniz sığ bir yapıya sahiptir. Bu sebeple acemi yüzücüler ve çocuklu aileler tarafından yoğun şekilde ziyaret edilmektedir.

Bağlı bulunduğu ilçenin merkezine 3 km mesafede olup, sezon ayları baz alındığında bölgenin su sıcaklığı ortalaması 23 °C civarlarında seyretmektedir. Aya Nikola Plajında cankurtaran güvenliği, restoran, büfe ve şezlong bulunmaktadır. Büyükada Aya Nikola Plajı Giriş Ücreti ve Detaylı Bilgiler için TIKLAYINIZ… 

Prenses Koyu Plajı

Prenses Koyu Plajı, İstanbul ilinin Adalar ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Büyükada Nizam Mahallesi sınırları içerisinde Prenses Koyu Mevkiinde bulunmaktadır

Prenses Butik Otel’in bünyesinde işletilen Prenses Koyu Plajı, Büyükada’da muhakkak gidilmesi gereken yerler arasındadır.  350 Kişi kapasitesi olan bu plajda, restoran, büfe gibi hizmet alanları mevcut ve bunun yanında bütün ihtiyaçlarınız karşılanabiliyor.

Denizi temiz ve kumdur. Damsız girişe izin verilmektedir. Eğlence hiç eksik olmamakta. Çeşitli aktiviteler ve partiler düzenlenmektedir. Akşamları güzel bir gün batımı izlemek için ideal bir mekandır. Prenses Koyu Plajı Giriş Ücreti ve Detaylı Bilgiler için TIKLAYINIZ. ..

Eskibağ Halik Koyu Plajı

Eskibağ Halik Koyu Plajı, İstanbul ilinin Adalar ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Büyükada Nizam Mahallesi sınırları içerisinde yer almaktadır.

Eskibağ Halik Koyu Plajı Büyükada’nın en uzun plajı olarak karşımıza çıkmaktadır. Halik Koyu 800 metre sahil boyu ile 400 kişilik kapasiteye sahiptir. Motor ile ulaşılabilen Eskibağ Halik Koyu Plajı çevresinde kamp ve piknik alanları da mevcut. Kır gazinosu ve lokantalar da burada yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı karşılıyor.

Büyükada plajı Eskibağ Halik Koyu tertemiz denizi ve sessiz ortamı ile özellikle sakinlik isteyenlere uygundur. Halik Koyu Plajı’nda, yol kenarında gözleme yapan büfeler ve pek çok restoran mevcuttur. Eskibağ Halik Koyu Plajı Giriş Ücreti ve Detaylı Bilgiler için TIKLAYINIZ…

Nakibey Plajı

Nakibey Plajı, İstanbul ilinin Adalar ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Büyükada Maden Mahallesi sınırları içerisinde Nakibey Çıkmazı’nda bulunmaktadır.

Nakibey Plajı ince kumdan oluşmaktadır. Deniz sığ bir yapıya sahiptir. Bu sebeple acemi yüzücüler ve çocuklu aileler tarafından yoğun şekilde ziyaret edilmektedir. Büyükada’nın tek aile plajı olup, yalnız erkekler alınmamaktadır. Nakibey Plajında cankurtaran güvenliği, restoran, büfe ve şezlong bulunmaktadır. Temiz kabinleri, tuvaletleri ve duşlarıyla her konuda rahat edebileceğiniz bir mekandır. Nakibey Plajı Giriş Ücreti ve Detaylı Bilgiler için TIKLAYINIZ… 

Yörükali Plajı

 

OKUMALISIN  Taksim Meydanı Nerede - Nasıl Gidilir - Neler Yapılır - Gezilecek Yerler? 

Yörükali Plajı İstanbul ilinin Adalar ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Büyükada Nizam Mahallesi sınırları içerisinde Yörükali Mevkisinde bulunmaktadır.

Yörükali Plajı kumsalı ince kumdan oluşmaktadır. Deniz sığ bir yapıya sahiptir. Bu sebeple acemi yüzücüler ve çocuklu aileler tarafından yoğun şekilde ziyaret edilmektedir.

Yörükali Turistik Tesisleri bünyesinde bulunan bu plajda konuklar tesis tarafından ücretsiz olarak sunulan şezlong, minder ve şemsiyeleri kullanabilmektedir. Dinginlik veren sessizliği, kuşların eşsiz cıvıltıları ve doğa manzarasıyla konaklayabileceğiniz bir yerdir. Prens Adalarını gezip görebileceğiniz bu plajda gün boyu güneşin, denizin ve kumun keyfini çıkarabilir, tamamen aileye özel olan plaj sayesinde eşiniz ve çocuklarınızla huzurlu bir gün geçirebilirsiniz.

Ayrıca çocuklar için at ve midilli binme alanlarına da sahiptir. Yüzerek ulaşacağınız açıkta yer alan kaydıraklı platform ile büyüklerde eğlenceli bir deniz keyfi yaşamaktadır. Yörükali Plajı Giriş Ücreti ve Detaylı Bilgiler için TIKLAYINIZ… 

Viranbağ (Otel) Plajı

Viranbağ (Otel) Plajı, İstanbul ilinin Adalar ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Büyükada Nizam Mahallesi sınırları içerisinde yer almaktadır.

Viranbağ (Otel) Plajı Büyükada’nın eski ve en temiz havasına sahip plajı olarak karşımıza çıkmaktadır. Sessiz ve sakin oluşu bir yana, manzarası ve büyüleyici ambiyansı bu plajı farklı kılmaktadır.

Denizi sakin ve yosunuzdur. Plaj içerisinde yeme içme gibi imkanlar vardır. Günübirlik ya da hafta sonu tatilleri için çok güzel bir seçenek olarak görülmektedir. Viranbağ Plajı Giriş Ücreti ve Detaylı Bilgiler iç,n TIKLAYINIZ… 

Nizam Plajı

Nizam Plajı, İstanbul ilinin Adalar ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Büyükada Nizam mahallesi sınırları içerisindedir. Nizam Koyunda yer almaktadır.

Büyükada’nın en iyi plajlarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Adaya gelenler iskeleden hareketle Nizam Plajı’na ulaşırlar. Suları çok berrak olmamakla birlikte çok büyük bir tesis de bulunmamaktadır.

Girişin ücretsiz olduğu plajda şezlong ve şemsiye kiralamak için de ücret verilir. Sakin bir hafta sonu geçirmek ve kafa dinlemek isteyenler için bulunmaz bir yerdir. Nizam Plajı Giriş Ücreti ve Detaylı Bilgiler için TIKLAYINIZ…

Büyükada’da Nerede Konaklanır?

İster günübirlik ister hafta sonu tatili için gelmiş olun, Büyükada’da rahatlıkla konaklama şansına sahipsiniz. Her bütçeye uygun konaklama imkânı bulunmaktadır. Büyükada içerisinde oldukça fazla butik otel yer alıyor. Rahatlıkla yer bulup konaklama şansına sahipsiniz.

Büyükada’ya Nasıl Gidilir?

Büyükada’ya ulaşım oldukça kolaydır. Ada’ya İstanbul’dan Kocaeli’den Yalova’dan vapura binerek çok rahat ulaşabilirsiniz. İstanbul da özellikle Avrupa yakasında Eminönü, Karaköy ve Kabataş iskelesi, Asya yakasında ise Kadıköy, Bostancı, Maltepe, Kartal, Acılar iskelelerinden denizyolu ile istediğiniz saatlerde adalara ulaşabilirsiniz. Adalara ulaşım gerçekleştiren firmalar İDO, şehir hatları, Dentur, Turyol, Mavi Marmara ve Prenstur’dur.

Büyükada’ya Vapur ile Yolculuk Süreleri

  • Kabataş – Büyükada   (direkt)…………………………….: 60 dakika
  • Kabataş – Kadıköy-Tekmil Adalar- Büyükada………:105 dakika
  • Bostancı – Büyükada  (direkt)…………………………….:30 dakika
  • Bostancı – Heybeliada- Büyükada……………………….:45 dakika
  • Bostancı – Tekmil Adalar- Büyükada…………………..:60 dakika sürmektedir.
OKUMALISIN  Nakibey Plajı Nerede - Nasıl Gidilir

Deniz Otobüsü ile Yolculuk Süreleri

  • Kabataş – Büyükada…………………………………………..: 30 dakika
  • Bostancı – Büyükada………………………………………….: 10 dakika sürmektedir.

Büyükada İskele hatları İletişim Bilgileri;

Büyükada İskele Başmemurluğu Tel………………..: (0216) 382 60 06

Büyükada Deniz Otobüsü İskele Memurluğu Tel..: (0216) 382 44 36 

Büyükada İlçe İlçe Ulaşım Bilgileri;

Büyükada’ya Karaköy ve Eminönü’nden Gidecekler;

Motorlar vasıtası ile adalara sabah saat:6.30’dan itibaren düzenli şekilde seferler yapılmaktadır. Yılın her günü gece 12’ye kadar Eminönü iskelesinden şehir hatları vapuruna binerek adalara ulaşım sağlayabilirsiniz. Eminönü’nden kalkan vapur sırasıyla Kadıköy, Kınalıda, Burgazada, Heybeliada ve Büyükada iskelesine uğramaktadır. Bu yolculuk yaklaşık 1 saat 45 dakika sürmekte ve bu hatlarda İstanbulkart’ınızı kullanabilir, kartınızın türüne göre indirimli tarifeden yararlanabilirsiniz.

Büyükada’ya Kabataş Limanı’ndan Gidecekler;

Adalara gitmek için en çok kullanılan ve en yoğun olan limanlardandır. Adalara, vapur, motor ve deniz otobüsleri gibi geniş bir tercih sunması nedeni ile çok rağbet görmektedir. Yaz kış düzenli seferler uygulanmaktadır. İsterseniz şehir hatları vapuru kullanarak ucuza ulaşımı gerçekleştirebilir, isterseniz rahat ve hızlı bir ulaşım için İDO’yu tercih edebilirsiniz.

Büyükada’ya Avcılar’dan Gidecekler;

Avcılar iskelesinden sadece yaz aylarında ve sabah 09.15 saatinde adalara gidiş gerçekleştirilebilmektedir. Geri dönüş için adalardan kalkış saati ise 19.15’tir. Avcılar’dan adalara sefer yapan tek firma olan Dentur Avrasya ile ulaşım sağlanabilmektedir. Avcılardan adalara seyahat süresi ise yaklaşık olarak 2 saat sürmektedir.

Büyükada’ya Bostancı’dan Gidecekler;

Asya yakasında adalara ulaşmak için en çok tercih edilen ulaşım noktasıdır. Aynı Kabataş gibi deniz otobüsleri vapur ve motor gibi seçenekleri ile yolculara tercih seçenekleri vermektedir. Yaz kış düzenli seferler gerçekleştirilmektedir. Sabah 6.00’dan itibaren ulaşım aracı bulmak mümkündür. Adaya ortalama 35 Dakika’da ulaşabilirsiniz.

Büyükadaya Kadıköy İskelesi’nden Gidecekler;

Şehir hatlarının Kabataş’tan düzenlenen vapurlar Kadıköy’e de uğramaktadır. Kadıköy-Büyükada arası sefer düzenleyen ilk alternatifimiz gece 12’ye kadar hizmet veren şehir hatları vapurlarıdır. Bunun dışında ikinci alternatif olarak Turyol Kadıköy’den adalara, sadece yaz aylarında adalara sefer düzenlemektedir. Turyol firması buraya hafta içi karşılıklı olarak 5, hafta sonu ise 6 sefer düzenlemektedir.

Büyükada’ya Kartal’dan Gidecekler;

Kartal dan adalara yaz kış düzenli sadece Prenstur firması motor ile sefer düzenlemektedir. İlk sefer saat:06.30 dadır. Yaz döneminde ise bu seferlerin sıklığı yarım saatte bir olmakla birlikte yolculuk süresi ise yaklaşık 25 dakikadır. Böylelikle Kartal bölgesinde oturanların adaya istedikleri zamanda gidip gelmeleri mümkün olmaktadır.

Büyükada’ya Maltepe’den Gidecekler;

Yazın ve kışın sadece günde üç kere mavi Marmara firması motorlar ile sefer düzenlemektedir. İlk ulaşım saat: 08.00’dadır.

Büyükada’ya Yalova’dan Gidecekler;

Adalara ulaşım gidiş-dönüş olarak tek sefer yapılmaktadır. Yalova’dan kalkış saat 10.30 Heybeliada’dan kalkış ise saat:18.00’dir.

Büyükada’ya Kocaeli’nden Gidecekler;

Adalara gidiş-dönüş sadece “Pazar” günleri Kocaeli Belediyesi tarafından gerçekleştirilmektedir.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.