Anasayfa / Cami - Türbe - Kilise / Büyükçekmece İmaret Cami Nerede -Nasıl Gidilir-İstanbul Gezilecek Yerler

Büyükçekmece İmaret Cami Nerede -Nasıl Gidilir-İstanbul Gezilecek Yerler

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Büyükçekmece İmaret Cami Nerede – Cami Mimarisi ve Kimin Yaptığı Hakkında bilgiler vereceğiz.

                            Büyükçekmece İmaret Cami                 

İmaret Cami, İstanbul ilinin Büyükçekmece ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Büyükçekmece ilçesine bağlı Dizdariye Mahallesi sınırları içerisinde Nutuk Caddesinde yer almaktadır.

Kitabesi olamayan caminin yapım tarihi ve banisi kesin olarak bilinmemektedir. “Bursa tipi” de denilen ters T planlı bu cami tipi Osmanlı İmparatorluğu’nun kuruluş döneminde tercih edilen cami plan tipidir. Bu tip camilere “zaviyeli camii” de denir. Bu bilgiler doğrultusunda XV. yüzyılda inşa edildiği tahmin edilmektedir.

İmaret Cami çarşıların ve dükkânların olduğu yerde inşa edilmiştir. Bir zamanlar Büyükçekmece’nin emekli ve yaşlılarının gittiği İmaret Cami rahmetli Şıhis İshakoğlu’nun da Büyükçekmece’ye yerleştiği 1975’ten hayata gözlerini yumduğu 2004 yılına kadar her gün gittiği ve namaz kıldığı camidir.

                  Büyükçekmece İmaret Cami Nerede?         

İmaret Cami, İstanbul ilinin Büyükçekmece ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Büyükçekmece ilçesine bağlı Dizdariye Mahallesi sınırları içerisinde Nutuk Caddesinde yer almaktadır.

OKUMALISIN  Burgazada'ya Nasıl Gidilir?

        Büyükçekmece İmaret Cami’ne Nasıl Gidilir?   

Buraya toplu taşıma veya hususi aracınız ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Otobüs ile gelmek isteyen kişiler, 142B, 300, 401, 401T, HT48 otobüslerine binerek bölgeye ulaşabilirler.

Minibüs ile gelmek isteyenler, MİNİBÜS: BL – 101 ile ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Eğirdir Yeşilada Nerede – Nasıl Gidilir – Yeşilada Gezilecek Yerler

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Eğirdir Yeşilada Nerede – Nasıl Gidilir – Neler Yapılır – Yeşilada Gezilecek Yerler hakkında bilgiler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir