Büyükliman Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – İSTANBUL

Büyükliman Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – İSTANBUL

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Büyükliman Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Şemsiye & Şezlong Giriş Ücretleri – Yeme & İçme İmkanları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                                   Büyükliman Plajı Nerede?                     

Plaj, İstanbul ilinin Sariyer ilçesinde 3. Köprünün hemen yanında bulunmaktadır. İstanbul ilinin en kuzey noktasında yer alan bu yer, özel bir işletme tarafından işletilmektedir.

                Büyükliman Plajı Hakkında Bilgiler                    

Mega kent İstanbul’da denize girilecek yer bulmak kolay aslında ama aile ile gidebileceğiniz sessiz sakin bir yer bulmak kolay değildir. Sarıyer ilçesinde bulunan plaj hem tertemiz denizi hem de köprü manzarası ile görülmeye değer güzelliktedir.

Plajın kumsalından bahsedecek olursak genel olarak ince kumlu bir yapıya sahiptir. Yer yer ince taşlık bölümleri bulunuyor.  Denizi hemen derinleşmiyor ama dalgalı oluyor. Plajın kumlu yapısı ile özellikle çocuklu aileler tarafından ilgi görmektedir. Plaj ’da Cankurtaran, Yeme – içme alanları, Wc, Duşluk bulunuyor. Yeme & içme imkanı olarak isterseniz yanınıza atıştırmalık getirebilirsiniz. İsterseniz de Plaj içerisindeki büfeden Köfte – Sandviç gibi bir şeyler yiyebilirsiniz.

Not: Damsız Giriş yapılmıyor.

                        Büyükliman Plajı Giriş Ücreti                    

Hafta içi …………….. 150 TL

Hafta sonu ……….. 200 TL

9 yaş altı Ücretsizdir.

(Fiyatlar 2023 Yılı Temmuz ayına aittir.)

                     Büyükliman Plajı’na Nasıl Gidilir?                

Plaj, İstanbul ilinin Sarıyer ilçesinde 3. Köprünün hemen yanında bulunmaktadır. Buraya gitmek İçin;

Büyükliman Plajına Otobüs İle Nasıl Gidilir?

Buraya Servisler gelmektedir. Hacıosman Metro karşısından servislere binebilirsiniz. (Gidiş – Dönüş Ücreti 100 TL 2023 yılı Temmuz ayı)

Sarıyer’den Rumeli Feneri yolunu takip edip Koç Üniversitesini geçtikten sonra yol ikiye ayrılıyor. Sağdaki çataldan ayrılıp 2 km devam ettikten sonra 15 Temmuz şehitler ormanı tabelasından girip direk sahile inebilirsiniz. Büyükliman tabelaları size yardımcı olacaktır.

           YOL TARİFİ / GOOGLE HARİTALAR              

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.