C-47 Dakota Uçak Batığı Nerede – Nasıl Gidilir – Bodrum – MUĞLA

C-47 Dakota Uçak Batığı Nerede – Nasıl Gidilir – Bodrum – MUĞLA

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda C-47 Dakota Uçak Batığı Nerede – Nasıl Gidilir – Uçak Batığına Dalış hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

         C-47 Dakota Uçak Batığı Hakkında Bilgiler         

Muğla’nın Bodrum İlçesi’nde sualtı zenginliklerinin artması ve sualtı turizmini geliştirmek amacıyla uygulanan Projesi kapsamında Türk Hava/Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından, Bodrum Su Altı Derneği’ne bağışlanan envanter dışı kalmış askeri Araçlar Dalış turizmini geliştirmek için batırılmaktadır. Bunlardan bazılarına değinecek olursak;

 C-47 Dakota Uçak Batığı 

Türk Hava Kuvvetlerine uzun yıllar hizmet etmiş uçak olan Douglas C-47 Dakota tipi Paraşüt indirme nakliye uçağı, Karaada Yapay Resif Projeleri kapsamında, Bodrum ilçesinde su altı turizmini hareketlendirmek, Bodrum’u dalış merkezi haline getirebilmek amacıyla, Bodrum Su altı derneğine bağışlanarak 2008 yılında batırılmış.

Ç 47 tipi uçak 20 metre uzunluğunda ve 30 metre kanat açıklığına sahiptir. Uçağın 16 metrede motor parçası bulunmaktadır.

Bodrum ilçesinin Paçoz koyunun sol tarafında bulunan batık, Bölge yapısı ve yapay resif oluşumuna elverişli halinden ötürü uygun bir bölgedir. Dalış yapanlara Özellikle iri orfozlar ve lahozlar keyifli anlar yaşatmaktadır. Dalış severlerin yoğun ilgi gösterdiği batık uçak, en güzel dalış fotoğraflarının arka planında olmak için muhteşem bir manzara sunmaktadır.

         C-47 Dakota Uçak Batığına Nasıl Gidilir?      

Uçak Batığı, Muğla ili Bodrum ilçesi Karaada mevkisinde bulunan batık Uçağa gitmek için Dalış tekneleriyle gitmeniz gerekiyor. Bodrum sahilinde bulunan tekne sahiplerine batık uçak için dalış yapmak istediğinizi söylerseniz, Uçak Batıklarına Dalış için hizmet veren firmalar var sizleri yetkili kişilere yönlendirirler…

  • Bodrum-Muğla yaklaşık 133 km (2,30 saat)
  • Bodrum-Ankara yaklaşık 733 km (10 saat 50 dakika),
  • Bodrum-İstanbul yaklaşık 812 km (12 saat),
  • Bodrum-İzmir yaklaşık 265 km (4 saat),
  • Bodrum-Bursa yaklaşık 581 km (8,30 saat) uzaklıktadır

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.