Anasayfa / GEZİLECEK YERLER / Caddebostan Plajı Nerede-Nasıl Gidilir?

Caddebostan Plajı Nerede-Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Caddebostan Plajı Nerede-Nasıl Gidilir? – İstanbul Gezi Rehberi hakkında bilgiler vereceğiz.

Caddebostan Plajı Nerede;

İstanbul’un Anadolu yakasında Kadıköy Belediyesi tarafından Caddebostan sahilinde kıyıya kum dökülerek yaptırılmış halka açık bir plajladır. Toplamda biri ücretli 3 adet halk plajından oluşan Caddebostan Plajları merkez bir konumda olmasından dolayı yoğun ilgi görmektedir.

Caddebostan Plajı Hakkında;

Caddebostan Sahilinde toplam bin metre uzunluğunda sahil şeridi üzerinde bulunan bu plajlar, özellikle yaz aylarında sıcaktan bunalan İstanbul halkı için bir serinleme yeridir. Plaj ince kumlu olup yer yer çakılda görülmektedir. Kumlu olma özelliği ile çocuklu aileler için uygundur.  Denizi yapılan çalışmalar sonrasında denize girilebilir raporu alınarak hizmete sunulmuştur. Anadolu yakasında Kadıköy civarında oturanlar için en kolay ulaşılabilen plajdır.

Caddebostan Plajlarının her üçünde de şezlonglar, şemsiyeler, soyunma kabinler, duşlar ve cankurtaran kuleleri, WC, büfe, Olası durumlara karşı zodyak kurtarma botu ve ambulansın hazır bekletildiği bir yerdir. Plajın hemen gerisinde bulunan piknik yapabileceğiniz geniş yeşil ağaçlık alanlarda piknik yapabilirsiniz.

Caddebostan’da bulunan 3 ayrı plaj hakkında bilgi verirsek;

Caddebostan 1 Plajı; Büyük Kulüp’ün hizasına denk gelen Caddebostan 1 Plajı, 450 metre sahil şeridindeki plajda 500 adet şezlong, 300 adet şemsiye, 1 adet cankurtaran kulesi, 6 cankurtaran personeli, 1 adet WC, 18 adet soyunma kabini, 8 adet duş, 1 adet güvenlik kabini, 2 adet büfe bulunmaktadır. Gün boyu müzik yapılan bu plaja Girişi Ücretlidir.

OKUMALISIN  İzmir Mavi Tren Bileti Nasıl Alınır?

Giriş Ücreti;

7 yaş ve üzeri için şezlong, şemsiye, soyunma kabini, duş ve WC alanlarının kulanım bedeli dâhil olup;

Yetişkinler için 25 TL,

Öğrenciler içinse 12 TL’dir.

Not: Engelli vatandaşlar ile refakatçisi olan bir kişi yine ücretsiz olarak yararlanabiliyor.

Caddebostan 2 Plajı: Plaj, ücretsiz hizmet vermektedir. Plajın, 300 metre kum yer yer çakıl sahil bandı, 500 adet şezlong, 500 adet şemsiye, 1 adet cankurtaran mobosu, 1 adet cankurtaran kulesi, 6 cankurtaran personeli 1 adet WC, 16 adet soyunma kabini, 8 adet duş, 1 adet güvenlik kabini, 2 adet büfe bulunmaktadır. Şemsiye ve şezlong kalabalık olduğu zamanlarda yetmeyebiliyor, işletmeden Şezlong ve Şemsiye ücreti ödeyerek faydalanabilirsiniz.

Caddebostan 3 Plajı: Plaj, ücretsiz hizmet vermektedir. Plajın, 250 metre kum yer yer çakıllı sahil bandı, 100 adet şezlong, 100 adet şemsiye, 1 adet cankurtaran kulesi, 6 cankurtaran personeli, 1 adet WC, 10 adet soyunma kabini, 4 adet duş, 1 adet güvenlik kabini, 1 adet büfe bulunmaktadır. Yine burada da şezlong ve şemsiye yetmezse belediye tarafından işletilen işletmelerden ücret karşılığında kiralayabilirsiniz

Caddebostan Plajı’na Nasıl Gidilir;

İstanbul’un Anadolu yakasında Kadıköy ilçesinde bulunan plajlara gitmek için birçok alternatif vardır. İlk başta, Avrupa yakasından gelecek olanların ilk olarak Anadolu yakasına geçmesi gerekiyor. Anadolu yakasına geldikten sonra,

OKUMALISIN  Akçakoca Ceneviz Kalesi ve Sahil Plajı Nerede-Nasıl Gidilir?

Kadıköy’den Bostancı sahilden giden Otobüs veya Dolmuşlara binerek Caddebostan durağında inmektir. Otobüslerden bazıları,

 4-Bostancı-Kadıköy

222-Pendik-Kadıköy

ER1-Kadıköy-Erenköy

GZ1-Kadıköy-Göztepe, Hatlarını kullanabilirsiniz.

Özel araç ile gelmek isteyenler, Kadıköy ilçesine geldiklerinde Bağdat Caddesinden düz gidip arka caddeye girip Migros’un yanındaki aradan 30 metre gittikten sonra plaja ulaşabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Mehmet Akif Ersoy Evi ve Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Çanakkale

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Mehmet Akif Ersoy evi ve Müzesi  Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir