Caddebostan Sahili’ne Nasıl Gidilir – Marmaray – Metro – Otobüs – Dolmuş

Caddebostan Sahili’ne Nasıl Gidilir – Marmaray – Metro – Otobüs – Dolmuş

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Caddebostan Sahili’ne Nasıl Gidilir – Marmaray – Metro – Otobüs – Dolmuş  hatları hakkında bilgiler vereceğiz.

                       Caddebostan Sahili Nerede?                        

Caddebostan Sahili, İstanbul ili Anadolu Yakasında Kadıköy ilçe sınırları içerisinde Erenköy ve Çifte Havuzlar olarak bilinen yer arasında bulunuyor. Fenerbahçe Dalyan’dan başlayıp, Bostancı iskelesine kadar olan sahil şeritidir. Anadolu yakasındaki yerel halkın buluşma noktalarının başında gelen bir yerdir.

              Caddebostan Sahilinde Ne Yapılır?                

Caddebostan Sahilinde 3 adet Plaj bulunmaktadır. En uzun plaj 450 en kısası ise ortalama 250 metre uzunluktadır. Bu Sahilde En güzel yapılacak etkinlik Yürüyüş desek hiç yanlış olmaz. Özellikle yaz akşamları oldukça keyifli olmaktadır.

Caddebostan Sahilinde; Bisiklete binebilir, Kamp sandalyesi getirip piknik yapabilirsiniz. Sizler Yeşil çimenlik alanda dinlenirken çocuklarınız Oyun Parkının keyfini çıkartacaktır.

Fotoğraf çekmeyi seviyorsanız burası tam sizlik bir alandır. Güneşin batışında harika kareler yakalayacaksınız. Sahil içinde WC, Mescit ve çeşme bulmak mümkün.

Sahil çevresinde birçok Kafe ve Büfe bulabilirsiniz. Hafta sonları çok kalabalık olduğundan dolayı Kamp Sandalyesi ve Masanızı götürmenizi tavsiye ederiz.

        Caddebostan Sahilinde Kamp Yapılır mı?          

Hayır. Kamp yapmak yasaktır.

           Caddebostan Sahilinde Yüzülür mü?                 

Evet. 2 Nolu Plaj olarak adlandırılan yerde yüzebilirsiniz.

                Caddebostan Sahili Giriş Ücreti                      

Giriş ÜCRETSİZDİR.

            Caddebostan Sahiline Nasıl Gidilir?                   

Caddebostan Sahili, İstanbul ili Kadıköy ilçe sınırları içerisinde bulunmaktadır. Bulunduğu konum itibari ile ulaşım oldukça kolaydır.

Caddebostan Sahiline Marmaray ile Nasıl Gidilir?

Gebze – Halkalı arası hizmet veren Marmaray hattının herhangi bir durağından bindikten sonra ERENKÖY durağında inmelisiniz. Burada indikten sonra 10 dakikalık bir yürüyüş ile Caddebostan sahiline ulaşabilirsiniz.

Caddebostan Sahiline Metro ile Nasıl Gidilir?

Tavşanlı – Kadıköy arası hizmet veren M4 metro hattına herhangi bir durağından binip metro’nun BOSTANCI durağında ininiz. Buradan C70 Dolmuşu ile Bostancı iskelesine kadar gelip ister Bostancı sahilinden yürüyerek gidin isterseniz de Bostancı Sahilinden Kadıköy istikametine giden D-34 veya D38 hat nolu TAKSİ DOLMUŞLAR ile Caddebostan sahiline ulaşabilirsiniz.

Caddebostan Sahiline Otobüs ile Nasıl Gidilir?

Pendik – Kadıköy arası hizmet veren 4 – 16 – 16D hat nolu İETT otobüslerine binip Gelengül durağında indiğinizde yürüme mesafesindedir.

Caddebostan Sahili’ne Nasıl Gidilir

                   Google Haritalar / Yol Tarifi                        

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.