Çağlayan Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – AYDIN

Çağlayan Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – AYDIN

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Çağlayan Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti –  Mangal & Piknik   hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Çağlayan Tabiat Parkı Aydın ilinin Karacasu ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Karacasu ilçesi içerisinde bulunan Bahçeköy mevkisinde yer almaktadır. Aydın merkeze yaklaşık olarak 80 km, Karacasu merkeze ise 18 km mesafede yer almaktadır.

Karacasu ilçesi sınırları içerisinde yer alan 38,00 ha büyüklüğündeki Tabiat Parkı; manzara güzellikleri, peyzaj değerleri ve rekreasyonel potansiyeli nedeniyle Orman ve Su İşleri Bakanlığı Bakanlık Makamının 12.03.2014 tarih ve 470 sayılı Oluru ile Tabiat Parkı olarak ilan edilmiştir.

Tabiat Parkı bilhassa yürüyüş grupları ve piknik yapmak isteyenler için mükemmel bir park. Dere boyunca yürüyerek şelaleye kadar ulaşabilirsiniz. Tabiat örtüsü de çok güzel. Şelaleye kadar araba ile de gidebilme şansına sahipsiniz. Kamelyalar, masalar, köprüler yer almaktadır. Malzemelerinizi alıp burada piknik yapabilirsiniz. Suda ıslanma riskine karşı yedek kıyafet almanızı tavsiye ederiz.

Parkın bitki örtüsü, çevresindeki zengin yaşam alanı, iklimi ve yüksek konumda bulunması nedeni ile koruma altına alınmıştır. Tabiat Parkı içerisinde yaban domuzu, tilki, karga, bülbül ve karatavuk gibi hayvanlar yaşamını sürdürmektedir.

Doğanın eşsiz manzarasını seyredebileceğiniz, orman ve dağ ekosistemini inceleyebileceğiniz, ağaçların ve bitkilerin mükemmel kokusunu içinize çekebileceğiniz parkta bolca fotoğraf kareleri yakalayabilirsiniz.

                  Çağlayan Tabiat Parkı Giriş Ücreti                 

Şahıs 9 TL
İndirimli 5 TL

                  Çağlayan Tabiat Parkı Nerede?                        

Tabiat Parkı Aydın ilinin Karacasu ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Karacasu ilçesi içerisinde bulunan Bahçeköy mevkiinde yer almaktadır. Aydın merkeze yaklaşık olarak 80 km, Karacasu merkeze ise 18 km mesafede yer almaktadır.

               Çağlayan Tabiat Parkı Nasıl Gidilir?                 

Buraya ulaşmak için hususi araç ile gelmeniz gerekmektedir. Şelaleye kadar asfalt yol gitmektedir. konum bilgisini kullanmalısınız. Bahçeköy Şelalesi olarak işaretli yer gerçek konumu ifade ediyor. Kuyucak-Karacasu yolundan Yenice ayrımından sağa Bahçeköy tarafına batıya döneceksiniz. Bahçeköy’ün içinden geçtikten yaklaşık 2 km sonra yer alıyor. Ayrıca parka ulaşabilmek için Kuyucak- Tavas yolu güzergahını da kullanabilirsiniz. Parka ulaşmak için D-585 karayolunu kullanacaksınız.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments