Çağrankaya Yaylası Nerede – Nasıl Gidilir – Kamp – Piknik – RİZE

Çağrankaya Yaylası Nerede – Nasıl Gidilir – Kamp – Piknik – RİZE

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Çağrankaya Yaylası Nerede – Nasıl Gidilir – Kamp Yapılır mı? Piknik Yapılacak Yerler hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Yayla, Rize ilinin İkizdere ilçesi sınırları içerisinde Güvenköy Köyünde bulunur. Rize şehir merkezine yaklaşık olarak 46 km mesafededir. İkizdere merkeze ise 25 km mesafededir.

Yayla, 2300 metre rakımda yer almaktadır. Doğal güzelliğiyle dikkatleri üzerine çekmektedir. Çağrankaya Yaylası’nda daha çok yaz mevsiminde yerleşim mevcuttur. Kış aylarında fazla kar yağışı olmasından dolayı yerleşim olmamaktadır.

Çağrankaya yaylası adını çevresinde bulunan dik yamaçlı tepe ve uçurumlar sayesinde oluşan ses yankılarından almıştır.

Bu yaylada her türlü altyapı hizmeti mevcuttur. Ayrıca burada bakkal mevcuttur. Bu yayla yıl içerisinde birçok yerli ve yabancı turistin gezip gördüğü yerler arasındadır. Her mevsim ayrı güzelliğe sahip olan bu yayla özellikle sis çöktüğü dönemlerde büyüleyici bir güzelliğe sahiptir.

Fotoğraf makinelerinizi almayı sakın unutmayın. Burada konaklama imkânı yoktur fakat çadır getirenler burada çadır kampı kurma şansına sahiptir. Piknik yapmak isterseniz de rahatlıkla yapabilirsiniz.

                Çağrankaya Yaylası Nerede?                        

Çağrankaya Yaylası, Rize ilinin İkizdere ilçesi sınırları içerisinde Güvenköy Köyünde bulunur. Rize şehir merkezine yaklaşık olarak 46 km mesafededir. İkizdere merkeze ise 25 km mesafededir.

          Çağrankaya Yaylası’na Nasıl Gidilir?               

Buraya hususi araç ya da toplu taşıma araçları ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Toplu taşıma ile gelmek isteyenler Yaz aylarında İkizdere ilçe merkezinden buraya dolmuş ile ulaşım sağlayabilirler.

Hususi araç ile Rize merkezden gelmek isteyenler, Rize Güneysu Yolu üzerinden veya Rize İspir Yolu/D925 üzerinden ulaşım sağlayabilirler. Ayrıca yaylaya Çayeli, Güneysu ve Çamlıhemşin güzergahlarından gelen yolların birleştiği ana yoldan ulaşabilirsiniz.

Şahsi aracı ile Gidecekler, Altta yerleştirdiğimiz harita yardımı ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Yol Tarifi / Google Haritalar

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.