Çaldıran Kayak Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir – 2023 Yılı Fiyatlar

Çaldıran Kayak Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir – 2023 Yılı Fiyatlar

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Çaldıran Kayak Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir –  Pistler ve Konaklama İmkanları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                 Çaldıran Kayak Merkezi Nerede?                

Kayak Merkezi, Van İli Çaldıran ilçesinde 2017 yılında kurularak hizmete girmiştir. Kayak tesisinde Farklı beş dalda kurulan kayak pisti, 1 adet telesiyej, sosyal donatı alanları, kayak okulu ve 150 araçlık otoparkı bulunmaktadır.

        Çaldıran Kayak Merkezi Hakkında Bilgiler         

Geçen sene kurulmuş olan kayak tesisi termal özelliğe sahip yani kayak yaparken terliyorsunuz nerdeyse, pist ve tesis şimdilik gelişim aşamasında daha da iyi hale getirilecek ancak ilçenin kış şartlarını göz önüne alırsak en uzun kışı yaşayan ilçe olduğu için kayak imkânı da buna bağlı baya uzun sayılır.

Ülkemizde bulunan diğer kayam merkezlerinden farklı olarak, kayak merkezi ve termal kaynaklarının bir arada olabileceği, ilk tesis olabilme özelliğine sahiptir. Hem yaz aylarında hem de kış aylarında hizmet sunarak bölgeye büyük bir katma değer katacaktır.

Çaldıran Kayak Merkezi, 1 km toplamında 2 km uzunluğunda alp disiplini, kuzey kombi, snowboard, kayaklı koşu gibi dallarda kayak severler kış sporlarının yaşama zevkini yaşayacaklardır

Van iline bağlı ilçe Van merkeze 116 km Erciş ilçesine 67 km Muradiye ilçesine 24 km ve Muradiye şelalesine 16 km uzaklıktadır. Ulaşım kolay il merkezinden otobüsler kalkmakta ve kendi aracınız varsa yollar çok iyi durumda zaten bu yol aynı zamanda uluslararası bir yol İran’a ulaşım sağlanmaktadır yolda bol bol tır ile karşılaşmak mümkün. Bu yol aynı zamanda Ağrı Doğubayazıt a da götürür.

 

                 Kayak Merkezinde Ne Yenir?                    

İlçe de orta halli restoranlar ve kafeteryalar mevcut buradaki bütün memurlar aktif şekilde dışarıdalar ilçenin ‘gırar’ isminde çorbası yöreye ait yine ‘keledoş’ isminde yemeği ve tabii ki otlu peyniri meşhur.

        Kayak Merkezinde Nerede Konaklanır?       

İlçe otel bakımından yetersiz sayılır ancak Öğretmen evi bunu tek başına göğüslemekte gelen misafirler öğretmen evinde konaklayabilir.

Yazar: Ali Aydın 

Sizlerde Gezdiğiniz Yerleri Bizlere Ulaştırabilirsiniz. Sitemiz de Yayınlayarak Kalıcı Olmasını Sağlarız.  

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.