Çalış Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Fethiye

Çalış Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Fethiye

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Çalış Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Şemsiye & Şezlong – Giriş Ücretleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                                  Çalış Plajı Nerede?                                   

Çalış Plajı, Muğla ilinin Fethiye ilçe sınırında yer almaktadır. Fethiye ilçe merkezinde bulunmaktadır. Yürüme mesafesindedir.,

                     Çalış Plajı Hakkına Bilgiler                             

Çalış plajı ulaşım olanakları ile Fethiye’nin turizminin en gözde yerlerinden birisidir. Çalış plajı sahili boyunca restoran, bar, otel bulunmaktadır. Burada yaz akşamlarında serin esintisi ile Caretta Carettalar bir yanınızda keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Yaklaşık olarak 3 – 4 km uzunluğunda bir yürüyüş parkuru vardır. Bunun dışında sörf basta olmak üzere birçok etkinlik de yapılmaktadır. Fethiye’nin bir liman kenti olması ticaret ve ulaşımda merkez olduğunu gösterir. Fethiye Körfezi, yüzlerce tekne ve yata ev sahipliği yapmaktadır.

               Çalış Plajı Sahili Hakkında Bilgiler?             

Çalış Plajı’nın Kumu Genel olarak taşlı bir yapıya sahiptir. Yer Yer kumlu alanlara rastlayabilirsiniz. Denizi 5 metreden sonra derinleşmeye başlıyor. Çocuklu aileler için çok çok uygun diyemeyiz. Çalış Plajı’nın Dalgalı bir yapıya sahip olduğunu söyleyebiliriz. Çalış Plajı Kamp İçin uygundur.

                              Çalış Plajı Giriş Ücreti                         

Çalış Plajı bir halk plajıdır. GİRİŞ ÜCRETSİZDİR.

Çalış Plajı Şemsiye & Şezlong Giriş Ücretleri 2023

Şemsiye ve şezlong kiralamak için 80 -150 TL arasında ücret ödemeniz gerekir.

                        Çalış Plajı’na  Nasıl Gidilir?                      

Çalış Plajı, Muğla ilinin Fethiye ilçe sınırında yer almaktadır. Fethiye ilçe merkezinde bulunmaktadır. Yürüme mesafesindedir.

Çalış Plajı’na Toplu Taşıma ile Gidecekler;

Fethiye İlçe merkezine gelip buradan kalkan Fethiye – Çalış dolmuşlarıyla ulaşım sağlayabilirsiniz. Dolmuş seferleri oldukça sıktır. 10 dk lık bir mesafede yer almaktadır.

Fethiye’ye uçakla ulaşım sağlamak isterseniz Dalaman Havaalanına geldikten sonra Fethiye merkeze ulaşmanız gerekir. Fethiye-Çalış dolmuşlarıyla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Çalış plajına hususi aracı ile ulaşmak isteyenlerin Fethiye ilçe merkezinden çalış tabelalarını takip ederek yoluna devam etmesi gerekmektedir. Tabelaları takip ederek kolayca ulaşabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.