Çalış Plajı Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti – Fethiye / MUĞLA

Çalış Plajı Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti – Fethiye / MUĞLA

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Çalış Plajı Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti, Şemsiye & Şezlong Ücretleri ve Plaj İmkanları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                                  Çalış Plajı Nerede?                                   

Plaj, Muğla ilinin Fethiye ilçe sınırında yer almaktadır. Fethiye ilçe merkezinde bulunmaktadır. Yürüme mesafesindedir. Plaj ulaşım olanakları ile Fethiye’nin turizminin en gözde yerlerinden birisidir.

Plaj boyunca restoran, bar, otel bulunmaktadır. Burada yaz akşamlarında serin esintisi ile Caretta Carettalar bir yanınızda keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Yaklaşık olarak 3 – 4 km uzunluğunda bir yürüyüş parkuru vardır. Bunun dışında sörf basta olmak üzere birçok etkinlik de yapılmaktadır. Fethiye’nin bir liman kenti olması ticaret ve ulaşımda merkez olduğunu gösterir. Fethiye Körfezi, yüzlerce tekne ve yata ev sahipliği yapmaktadır.

Çalış Plajından bir görüntü...

Plajın Kumu Genel olarak ince taşlı bir yapıya sahiptir. Yer Yer kumlu alanlara rastlayabilirsiniz. Denizi 5 metreden sonra derinleşmeye başlıyor. Çocuklu aileler için çok çok uygun diyemeyiz. Plajın Dalgalı bir yapıya sahip olduğunu söyleyebiliriz.

              Çalış Plajı Giriş Ücretli mi?              

Plaj bir halk plajıdır. GİRİŞ ÜCRETSİZDİR.

Şemsiye & Şezlong Kiralamak isterseniz eğer Özel İşletmelerden faydalanabilirsiniz.

            Çalış Plajı Şemsiye & Şezlong Ücreti           

Şemsiye ve şezlong kiralamak için 150 – 180 TL (Temmuz 2024) arasında ücret ödemeniz gerekir.

                Çalış Plajı’na  Nasıl Gidilir?                      

Plaj, Muğla ilinin Fethiye ilçe sınırında yer almaktadır. Fethiye ilçe merkezinde bulunmaktadır. Yürüme mesafesindedir.

Çalış Plajı’na Otobüs ile Nasıl Gidilir?

Fethiye İlçe merkezine gelip buradan kalkan Fethiye – Çalış dolmuşlarıyla ulaşım sağlayabilirsiniz. Dolmuş seferleri oldukça sıktır. 10 dk lık bir mesafede yer almaktadır.

Fethiye’ye uçakla ulaşım sağlamak isterseniz Dalaman Havaalanına geldikten sonra Fethiye merkeze ulaşmanız gerekir. Fethiye-Çalış dolmuşlarıyla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Plaja hususi aracı ile ulaşmak isteyenlerin Fethiye ilçe merkezinden çalış tabelalarını takip ederek yoluna devam etmesi gerekmektedir. Tabelaları takip ederek kolayca ulaşabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.