Çamkoru Göleti Nerede – Nasıl Gidilir – Kamp – Piknik – Ankara

Çamkoru Göleti Nerede – Nasıl Gidilir – Kamp – Piknik – Ankara

Sevgili Gezginler bu yazımızda Çamkoru Göleti Nerede – Nasıl Gidilir – Kamp – Piknik Alanları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                 Çamkoru Göleti Hakkında Bilgiler                    

Ankaralı olup ta buraya gelmeyenler çok şey kaçırmıştır desek azdır. Çam ağaçlarıyla çevreli Gölet, 215 hektar büyüklüğündedir. Sizleri adeta ormanın içine gizlenmiş bir doğa harikası bekliyor. Arabanızı gölettin girişine bırakıp yaklaşık 5 dakika yürüyerek ulaşabildiğiniz bu yerin bu kadar bakir ve temiz kalmasının sebebi içerisinde mangal yapılmamasıdır desek yanlış olmaz. Gölet ve Kamp & Piknik Alanı olarak 2 kısım bulunuyor.

Yoldan gölettin içine doğru giden toprak yolun göl ile birleştiği yerde küçük bir alanda evinizden getirdiğiniz poğaça börek termosta çay şeklinde yere sofra sererek oturabileceğiniz yer bulunuyor sadece. Herhangi bir masa dahi yok. İşte bu yüzden temiz kalmış. Göl kenarında yürüyüş yapabilir, çamların arasında gezebilirsiniz, harika doğasında trekking güzel bir seçenek, Çamkoru Gölet’inde farklı bir balık türleri bulunmaktadır. Gökkuşağı alabalığı olarak söylendi, büyük büyük balıklar sizleri görünce yanınıza kadar geliyor.

Çamkoru Göletinde Ateş Yakılır mı?

Hayır Yasaktır.

Çamkoru Göletinde Kamp Yapılır mı?

Hayır Yasaktır.

(Not: Gölete gelemeden sol tarafta Kamp Alanı bulunuyor)

Çamkoru Gölet’ine Giriş Ücreti

Giriş ÜCRETSİZDİR.

                     Çamkoru Göleti Kamp Alanı                         

Gölet çevresinde Kamp Yapmak Yasaktır. Tabiat Parkının içerisinde bulunuyor. Yani göl tarafında değil, göl tabiat parkı ayrımından tabiat parkına doğru gitmelisiniz. Tabiat parkına girdiğinizde hemen hemen her yerinde kamp yapabilirsiniz. Ama genelde tuvaletlerin üst tarafında kamp kuruluyor. Çünkü bu alanda voleybol sahası, oyun parkı, masa ve çeşme bulunduğundan dolayı burayı seçebilirsiniz. Burada hiçbir tesis, büfe yok en yakın yer Çamlıdere ilçesidir. Gelirken her şeyi yanınıza almalısınız.

         Çamkoru Göleti Kamp Alanı Giriş Ücreti              

Araç ile Girişler 35 TL

Çadır Başı 50 TL (2023 Yılı Mart ayı itibariyle..)

                Çamkoru Göleti’ne Nasıl Gidilir?                    

Gölet, Çamlıdere ilçesi sınırları içinde, Ankara’nın 110 km kuzeybatısında bir tabiat parkıdır. Çamlıdere ilçesine 15 km, Kızılcahamam ilçesine 38 km uzaklıktadır.

Kazan-Kızılcahamam rotasını takip ederek Kızılcahamam ilçesini geçtikten yaklaşık 6 kilometre sonra Çamlıdere yol ayrımından sola döndükten sonra Avdan Köyü’nü geçtikten sonra yol ayrımı var, bir yol Çamlıdere’ye bir yol tabiat parkına gidiyor, sağ taraftaki yoldan dönerek Çamkoru Tabiat Parkı’na ulaşabilirsiniz.

Otobandan gelmek isteyenler. Otobandan Çamlıdere gişelerine kadar devam ediyorsunuz. Çamlıdere gişelerinden çıktıktan sonra Çamlıdere ilçesini geçiyorsunuz ve Çamkoru tabelalarını takip ederek tabiat parkına ulaşıyorsunuz.

Otobüs veya minibüs imkânı bulunmuyor.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.