Çamkoru Göleti – Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir?

Çamkoru Göleti – Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Çamkoru Göleti – Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir? – Ankara Gezi Rehberi hakkında bilgiler vereceğiz.

Çamkoru Göleti – Tabiat Parkı Hakkında;

Ankaralı olup ta buraya gelmeyenler çok şey kaçırmıştır desek azdır,  çam ağaçlarıyla etrafının çevrelendiği Gölet, 215 hektar büyüklüğündedir. Sizleri adeta ormanın içine gizlenmiş bir doğa harikası bekliyor. Arabanızı gölettin girişine bırakıp yaklaşık 5 dakika yürüyerek ulaşabildiğiniz bu yerin bu kadar bakir ve temiz kalmasının sebebi içerisinde mangal yapılmamasıdır desek yanlış olmaz. Yoldan gölettin içine doğru giden toprak yolun göl ile birleştiği yerde küçük bir alanda evinizden getirdiğiniz poğaça börek termosta çay şeklinde yere sofra sererek oturabileceğiniz yer bulunuyor sadece. Herhangi bir masa dahi yok. İşte bu yüzden temiz kalmış. Göl kenarında yürüyüş yapabiliri, çamların arasında gezebilirsiniz, harika doğasında trekking güzel bir seçenek, Çamkoru Gölet’inde farklı bir balık türleri bulunmaktadır. Gökkuşağı alabalığı olarak söylendi, büyük büyük balıklar sizleri görünce yanınıza kadar geliyor.

Çamkoru Gölet’ine Giriş Ücretsizdir.

OKUMALISIN  Dara Antik Kenti Nerede – Nasıl Gidilir?

Çamkoru Göleti – Tabiat Parkı Kamp Alanı-Giriş Ücreti:

Tabiat Parkının içerisinde bulunuyor. Yani göl tarafında değil, göl tabiat parkı ayrımından tabiat parkına doğru gitmelisiniz. Tabiat parkına girdiğinizde hemen hemen her yerinde kamp yapabilirsiniz. Ama genelde tuvaletlerin üst tarafında kamp kuruluyor. Çünkü bu alanda voleybol sahası, oyun parkı, masa ve çeşme bulunduğundan dolayı burayı seçebilirsiniz. Burada hiçbir tesis, büfe yok en yakın yer Çamlıdere ilçesidir. Gelirken her şeyi yanınıza almalısınız.

Kamp Ücreti; Tabiat Parkında herhangi bir ücret ödemiyorsunuz.

Çamkoru Göleti – Tabiat Parkına Nasıl Gidilir;

Çamkoru Tabiat Parkı, Çamlıdere ilçesi sınırları içinde, Ankara’nın 110 km kuzeybatısında bir tabiat parkıdır. Çamlıdere ilçesine 15 km, Kızılcahamam ilçesine 38 km uzaklıktadır.

Kazan-Kızılcahamam rotasını takip ederek Kızılcahamam ilçesini geçtikten yaklaşık 6 kilometre sonra Çamlıdere yol ayrımından sola döndükten sonra Avdan Köyü’nü geçtikten sonra yol ayrımı var, bir yol Çamlıdere’ye bir yol tabiat parkına gidiyor, sağ taraftaki yoldan dönerek Çamkoru Tabiat Parkı’na ulaşabilirsiniz.

Otobandan gelmek isteyenler. Otobandan Çamlıdere gişelerine kadar devam ediyorsunuz. Çamlıdere gişelerinden çıktıktan sonra Çamlıdere ilçesini geçiyorsunuz ve Çamkoru tabelalarını takip ederek tabiat parkına ulaşıyorsunuz.

OKUMALISIN  Boyabat Kalesi Nerede-Nasıl Gidilir?

Otobüs veya minibüs imkânı bulunmuyor.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.