Çamlıca Kulesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti 2022 – İstanbul

Çamlıca Kulesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti 2022 – İstanbul

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Çamlıca Kulesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Cafe & Restoran hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                        Çamlıca Kulesi Nerede?                   

İstanbul ilinin Anadolu Yakasında Üsküdar İlçesi sınırları içerisinde bulunmaktadır. Çevre kirliliği oluşturan Uydu, Televizyon ve Radyo Antenlerinin Tek bir noktada toplanması amacıyla yapılmıştır.

Çamlıca Kulesi Kaç Metre?

2016 yılında yapımına başlanan Kule,  2021 yılının Mayıs ayında hizmete açıldı. Televizyon Kulesi, yaklaşık 369 metre (1.198 ft) , Deniz seviyesinden ise, 587 metre yüksekliğindedir. Kule, zemin altında 4 olmak üzere toplamda 49 kattan oluşmaktadır. Kule ayrıca 20 dönümlük bir peyzaj ve alanlarıyla birlikte tam bir botanik bahçesini andırıyor.

                 Çamlıca Kulesinde Neler Var?            

İstanbul şehrinin yeni simgesi olacak olan bu Kule içerisinde  33 – 34 katları iki ayrı  Seyir Terası olarak 39 – 40. Katları ise restoran olarak hizmet verecektir. Ayrıca, çevresinde yeşil alan ve sosyal donatı alanları ile yeni bir yaşam alanı oluşturulacaktır.

OKUMALISIN  Karagöl Sahara Milli Parkı Nerede - Nasıl Gidilir - Giriş Ücreti - ARTVİN

        Çamlıca Kulesi Giriş Ücreti 2022 Yılı             

Tam : 100 TL

Öğrenci : 40 TL

            Çamlıca Kulesi Ziyaret Saatleri             

Kule, Haftanın yedi günü 10.00 – 22.00 Saatleri arası açıktır.

           Çamlıca Kulesi’ne Nasıl Gidilir?            

Çamlıca Kulesi, İstanbul ilinin Anadolu Yakasında Üsküdar İlçesi sınırları içerisinde bulunmaktadır. Bulunduğu konum itibari ile Tüm toplu taşıma araçları ile rahatça ulaşım sağlayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken Üsküdar İlçesine gelmeniz olacaktır.

Çamlıca Kulesine Otobüs ile Nasıl Gidilir?

14ES -34A – 34AS – 3B hatları kolayca ulaşım sağlayabilirler.

Çamlıca Kulesine Metro ile Nasıl Gidilir? 

Altunizade Metro 5. Çıkış – Çamlıca Kulesi’ne Ring Araçları ile kolayca gelebilirler. 10.00 – 18.20 saatleri arası Ring Servisleri bulunmaktadır.

Ayrıca, Büyük Çamlıca Cami – Çamlıca Kulesi arası servisler bulunuyor.  10.00 – 18.20 arası bu servisler ile iki nokta arasında Gidiş – Geliş yapabilirsiniz.

OKUMALISIN  Ayvat Bendi Tabiat Parkı Nerede - Nasıl Gidilir - Giriş Ücreti 2022

         Yol Tarifi / Google Haritalar            

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.