Çamlıca Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kamp

Çamlıca Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kamp

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Çamlıca Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kamp Alanları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                   Çamlıca Tabiat Parkı Nerede?                       

Çamlıca Tabiat Parkı, Kütahya şehir Merkezine 10 dakika mesafede bulunan tabiat parkı, Muhteşem doğası, Çam kokulu ağaçları, Buz gibi suları, kuş bakışı manzarası ile huzurlu bir yerdir. Serin orman havasında sevdiklerinizle huzurlu bir vakit geçirebileceğiniz bu güzel yerden kısaca bahsedecek olursak;

          Çamlıca Tabiat Parkı Hakkında Bilgiler             

Tabiat Parkı; Yoğun iş temposundan bunalan yöre halkı tarafından çam kokulu ağaçlar arasında, gerek piknik yaptığı, gerek yürüyüş yaptığı gerekse Tabiat parkı içerisinde belediyenin sosyal tesisinde kahvaltı yapmak için kullandığı bir mesire alanıdır. Ayrıca konaklamak için kullanabileceğiniz Belediye’ye ait hobi evleri olarak adlandırılan evlerde kalabilirsiniz.

Tabiat Parkının içerisinde, Çardak şeklinde oturabileceğiniz alanlar bulunuyor. Bu alanlarda mangal yapabilirsiniz. Ayrıca çocuklarınız da düşünülmüş ve onların oynayabileceği oyun parkları da yerleştirilmiş. Tabiat Parkının büyük bir kısmında Karaçam Ağaçları bulunuyor. Tabiat parkı olması sebebiyle, Kirpi, Yaygın tosbağa, Ağaç kurbağası, Serçe vb. türlerine de burada karşılaşabilirsiniz.

Genellikle Günü birlik kullanılan bu yerde, piknik yapılmakta olup, doğa yürüyüşü ve kamp yapma olanakları sağlamaktadır. Kamp severlerinde ilgi gösterdiği alanda belirli noktalarda ateş yakabilirsiniz. Özellikle hafta sonlarında yoğun olan bu yer, şehir merkezine yakın olması sebebiyle de ilgi daha da fazla olmaktadır.

Tabiat Parkı Kamp Alanı

Kamp İçin uygun bir alandır. Çeşme, WC imkanı bulunuyor.

Giriş Ücreti Günlük 60 TL (2023 Yılı)

           Çamlıca Tabiat Parkı Giriş Ücreti 2023               

Şahıs ………… 4,5 TL

İndirimli ……. 2,5 TL

Otomobil ……. 14 TL

Minibüs ……….. 41 TL

Otobüs…………..135 TL

             Çamlıca Tabiat Parkı’na Nasıl Gidilir?             

Tabiat Parkı, Güveççi beldesinin hemen yakınında bulunmaktadır.

Buraya Gitmek için, İl merkezinden Hasan Polatkan Caddesi ve Çamlıca Caddesi boyunca Güveççi beldesi yönüne doğru ilerlemelisiniz, Bu yol üzerinde sizlere yardımcı olacak Tabelaları takip ederek ulaşabilirsiniz.

Kütahya merkez- Tabiat Parkı Arası yaklaşık 9 km mesafede bulunmaktadır.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.