Anasayfa / Ankara / Çamlıdere Aluçdağ Milli Park ve Mesire Alanı Nerede-Nasıl Gidilir?

Çamlıdere Aluçdağ Milli Park ve Mesire Alanı Nerede-Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Çamlıdere Aluçdağ Milli Park ve Mesire Alanı Nerede-Nasıl Gidilir? – Ankara Gezi Rehberi hakkında bilgiler vereceğiz.

Çamlıdere Aluçdağ Milli Park ve Mesire Alanı

Anakara’nın Çamlıdere İlçesi sınırları içerisinde bulunan Aluçdağ Tabiat Parkı, şehir merkezine yaklaşık 105 kilometre uzaklıktadır. Çamlıdere Belediyesi tarafından işletilen bu yerde doğa tutkunları için hem piknik yapabileceği hem de doğa yürüyüşleri yapabileceği bir yerdir. Kuş sesleri eşliğinde gezilecek alanların keyfini süreğiniz bu alanda Kamp yapma imkânları da bulunmaktadır. Tabiat Parkının içerisinde Tuvaletler, Çeşme ve birde hizmet binası bulunmaktadır. Çamlıdere Tabiat Parkında olduğu Gibi burada da bulunan ağaçlık alanlar Fosil Orman statüsündedir.  Aluçdağ Tabiat Parkı’na Giriş ücretsizdir.

İlçede her yıl temmuz ayı içinde “Çamlıdere AluçDağ’ı Festivali” düzenlenmektedir. Bu festival kapsamında yağlı güreş karşılaşmaları, müzik şölenleri, Yöreye özgü Sinsin oyunları oynanır ve sünnet şölenleri tertip edilir.

Çamlıdere Aluçdağ Milli Park ve Mesire Alanına Nasıl Gidilir;

Ankara’ya 100 km, Çamlıdere ilçe merkezine 7 kilometre ve Kızılcahamam ilçesine 32 kilometre uzaklıktadır.

OKUMALISIN  Akçakiraz (Perçenç) Suları Nerede - Nasıl Gidilir?

Ankara’dan Arabayla gelecekler için iki seçenek var,

Birinci Yol, Eski yol olarak bilinen kazan-Kızılcahamam yolundan gittiğinizde Kızılcahamam’ı geçtikten 5 km sonra Çamlıdere yol ayrımından sola dönerek Çamlıdere ilçesine geliyorsunuz, Buradan. Çamlıdere ilçe merkezini geçtikten sonra Melih Gökçek Caddesi üzerinden Tabiat Parkı’na ulaşım sağlayabilirsiniz

İkinci Yol, Otobandan gelecekler için otobana girdikten sonra yola devam ediyorsunuz daha sonra Çamlıdere gişelerinden geçtikten sonra Çamlıdere ilçesi tabelalarını takip ederek ilçe ye ulaşabiliyorsunuz. Buradan. Çamlıdere ilçe merkezini geçtikten sonra Melih Gökçek Caddesi üzerinden Tabiat Parkı’na ulaşım sağlayabilirsiniz

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir – Kahvaltı – Piknik – İstanbul

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir –  Kahvaltı – Piknik & Mangal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir