Anasayfa / Doğal Güzellikler / Can Yücel’in Datça’da Ki Evi Nerede – Nasıl Gidilir – Muğla Gezi Rehberi

Can Yücel’in Datça’da Ki Evi Nerede – Nasıl Gidilir – Muğla Gezi Rehberi

Sevgili  Seyyahlar bu yazımızda sizlere Can Yücel’in Datça’da Ki Evi Nerede – Nasıl Gidilir – Muğla Gezilecek Yerler hakkında bilgiler vereceğiz.

               Can Yücel’in Datça’da Ki Evi Hakkında              

Can Yücel Evi, Muğla ilinin Datça ilçesi sınırları içinde yer almaktadır. Datça ilçesine bağlı bir mahalle olan Eski Datça’da bulunmaktadır. Datça ilçe merkezine yaklaşık 3 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Bu köyde Can Yücel Evi, kahvesi ve sokağı bulunmaktadır. Türk şiiri için oldukça büyük bir öneme sahip Can Yücel’in yaşadığı ve önemli eserleri yazdığı ev olarak bilinen Can Yücel evi Eski Datça da yer alıyor. Ünlü şairin 1986 Yılında taşındığı adres olan ev şimdilerde müze olarak hizmet veriyor. Evin büyük bir bölümü kütüphane olarak kullanılıyor. Ayrıca evde yer alan anı defterine hislerinizi aktarabilirsiniz. Eski Datça’nın popüler olmasında Can Yücel’in ömrünün son yılarını bu köyde geçirmesi etkili olmuştur. Özellikle Can Yücel Kahvesine kesinlikle uğramalısınız ve burada bir şeyler yiyip içmelisiniz.

OKUMALISIN  Akyarlar Gezilecek Yerler - Akyarlar Gezi Rehberi - MUĞLA

           Can Yücel’in Datça’da Ki Evi’ne Nasıl Gidilir?             

Can Yücel Evi, Muğla ilinin Datça ilçesi sınırları içinde yer almaktadır. Datça ilçesine bağlı bir mahalle olan Eski Datça’da bulunmaktadır. Datça ilçe merkezine yaklaşık 3 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Buraya ulaşmak için ilk başta Datça ilçesine ulaşmanız gerekir. Datça’ya karayolu, denizyolu ve hava yolu ile ulaşım sağlanmaktadır. İstanbul, Ankara, Bursa ve İzmir’den direkt otobüs seferleri yapılıyor. Datça ilçesine geldikten sonra burada kalkan minibüslerle Eski Datça’ya çok rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz

Kara Yolu ile Gidecekler

Datça’ya karayoluyla Marmaris üzerinden gidebilirsiniz. Ayrıca Marmaris-Datça arası 70 km. Marmaris’ten düzenli dolmuş ve otobüs seferleri bulunmaktadır.

Hava Yolu ile Gidecekler 

Dalaman Havalimanı ile Datça arası ise toplam 178 km. Dalaman havaalanından 1 Haziran – 15 Ekim tarihleri arasında tarifesiz seferler ile karşılıklı 4-6 kez yolcu transferi yapılmaktadır.

Deniz Yolu ile Gidecekler

Datça – Bodrum arasında yaz aylarında, düşük sezonda her gün sabah ve akşamüstü olmak üzere günde karşılıklı iki feribot seferleri yapılmaktadır.  Yaz aylarında ise her gün karşılıklı 4 feribot seferi yapılmaktadır. Deniz yolculuğu yaklaşık 1,5 saat sürüyor.

OKUMALISIN  Kentpark AVM Ters Ev Nerede - Nasıl Gidilir?

Feribot yolculuğu yaklaşık iki saat sürer. Feribot yolcuları için Datça ile Körmen Limanı arasında servis otobüsü vardır.  Feribotlara yolcular dışında bisiklet, motosiklet, otomobil ve karavan da alınıyor. Ancak, aracınız varsa önceden rezervasyon yaptırmanız gerekiyor.

Datça’nın Bazı Yerlere Uzaklıkları

  • Datça Marmaris’e 70 km,
  •  Muğla’ya 125 km,
  • İzmir’e 330 km,
  • Ankara’ya 708 km,
  • İstanbul’a 882 km
  • Antalya’ya ise 394 km

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir – Kahvaltı – Piknik – İstanbul

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir –  Kahvaltı – Piknik & Mangal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir