Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Anasayfa / Doğal Güzellikler / Canikdere Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Canikdere Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Canikdere Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir? – Trabzon Gezi Rehberi hakkında bilgiler vereceğiz.

Canikdere Şelalesi

Canikdere Şelalesi Trabzon ilinin Tonya ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Canikdere Şelalesi fol deresi üzerinde meydana gelmiştir. Şelale ilçe merkezine yakın bir konumdadır.

Canikdere Şelalesi ilçe merkezine yakın olmasına rağmen ulaşım oldukça meşakkatli idi. 2018 yılında başlanan bir proje ile ulaşım sorunu çözüme kavuşturulmuştur. Bu durum bölgeye duyulan ilgiyi artırmış ve gelecek olan turist sayısında önemli derecede bir atış gözlenmiştir.

Şelaleye giden patika yolda ulaşımı daha kolay kılmak adına “Canik Şelalesi Kıyı Koridoru Peyzaj Projesi”  hayata geçirilmiştir. Bu proje kapsamında yol düzenleme çalışmaları yapılmıştır. Fol Deresi boyunca tahtadan yapılma bir zemin oluşturularak ağaçları kesmeden doğaya zarar vermeden şelaleye varmak çok daha kolay hale getirilmiş. Yapılan bu yolun toplam uzunluğu 1800m dir. Yürüyüş yolunun belirli bölümlerinde ara ara seyir terasları inşa edilmiştir. Ocak 2019 yılında yol hizmete açılmıştır. Hem doya doya manzarayı seyretmek ve bol bol fotoğraf çekmek adına çok güzel uygulama olmuş. Bu sebeple kesinlikle fotoğraf makinelerinizi yanınıza almayı unutmayın.  Yeni yolda 10 dakikalık yürüyüş sonrası şelaleye varmanız mümkündür.

OKUMALISIN  Soğuksu Milli Parkı Nerede, Nasıl Gidilir, Neler Yapılır?

Canikdere Şelalesine Nasıl Gidilir?

Canikdere Şelalesi Trabzon ilinin Tonya ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Canikdere Şelalesi fol deresi üzerinde meydana gelmiştir. Şelale ilçe merkezine yakın bir konumdadır.

Canikdere Şelalesine ulaşmak için öncelikle Tonya ilçe merkezine ulaşmanız gerekmektedir. Toplu taşıma ile veya hususi aracınızla gelebilirsiniz. Tur şirketi ile gelmenizi tavsiye ederim. Daha fazla yer gezme şansına sahipsiniz. Merkezden 10 dakikalık yürüyüş sonrası şelaleye varmanız mümkündür.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Yeşil Türbe Nerede-Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Yeşil Türbe Nerede – Nasıl Gidilir? – Bursa Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir