Çankırı Cam Teras Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti 2023

Çankırı Cam Teras Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti 2023

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Çankırı Cam Teras Nerede – Nasıl Gidilir –  Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                      Çankırı Cam Teras Nerede?                      

Çankırı ili sınırlarında bulunan Teras Sizlere Çankırı‘nın eşsiz manzarayı ayaklarınıza sermektedir.

                      Cam Teras Hakkında Bilgi                         

Çankırı Kalesi’nde bulunan bu Cam Teras 1200 metre yüksekliğinde ve 78 metrekare yüzey Alanına sahiptir. Aynı anda 30 kişi taşıma kapasitesine sahiptir.

Cam Teras’a çıktığınızda sizleri eşsiz bir manzara bekliyor. Tüm Çankırı ayaklarınızın altında desek hiç yanlış olmaz.   Aslında bakıldığında Çankırı Kalesi’nin geçmiş dönemlerde şehrin tamamını görecek şekilde ne kadar önemli bir yere yapıldığını da gösteriyor.

Cam Terası’nın hemen yanında Çay bahçesi ve Piknik Alanı bulunmaktadır. Burada oturup hem dinlenebilir hem de piknik yapabilirsiniz. Ayrıca, Çankırı Fatihi Emir Karatekin Bey’in türbesi de buraya yakın bir konumdadır. Gelmişken ziyaret edebilirsiniz.

              Cam Teras Giriş Ücreti 2023 Yılı                      

Cam Seyir Terasına Giriş Ücreti 5 TL ( 2023 yılı itibari ile..)

                          Açılış – Kapanış Saatleri                           

Seyir Terası 09.00 – 18.00 saatleri arası hizmet vermektedir.

           Çankırı Cam Teras’na Nasıl Gidilir?                    

Çankırı ili sınırlarında Çankırı Kalesi olarak yerde bulunuyor. Herhangi bir toplu taşıma aracı gitmiyor. Şahsi aracınız ile gidebilirsiniz.

Şahsi Aracı ile Gidecekler; Altta yerleştirdiğimiz harita yardımı ile kolayca ulaşım sağlayabilirler.

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.