Çatak Kanyonu Cam Seyir Terası Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti 2023

Çatak Kanyonu Cam Seyir Terası Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti 2023

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Çatak Kanyonu Cam Seyir Terası Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

              Çatak Kanyonu Cam Seyir Terası Nerede?             

Kastamonu ilinin Azdavay ilçesinde yer alan Çatak Kanyonu, Dünya’nın En Büyük 4. kanyonu olma özelliğine sahiptir. Cam terasın, 60 tonluk çelik ve cam ağırlığı ile 450 metre yükseklikle durması, gelen  ziyaretçilere eşsiz bir doğa manzarası sunmaktadır..

                 Cam Seyir Terası Hakkında Bilgiler                  

Çatak Kanyonu, Üzerine yapılan cam teras ile her geçen gün yoğun ilgi duymaktadır. 450 metre yükseklikten manzarayı seyretme heyecanı da ayrı bir güzellik sağlıyor.

21 Temmuz 2017 tarihinde yapımına başlanan Çatak kanyonu seyir terası, 4 Eylül 2017 tarihinde ziyarete açılmıştır. Kısa sürede tamamlanan seyir terası yaklaşık  25 ton metal, 10 ton cam kullanılmıştır. 60 tonluk ağırlığı ile boşluk üzerinde duracak olan cam teras, Bu ağırlığı taşıması için arka tarafta 900 tonluk çelik ve  beton inşa edilmiştir. 450 metre yükseklikte olan teras 250 kişi kapasitelidir.,

Dünyanın En Büyük 4. Kanyonu

Cam Terasa çıktığınızda, Çatak Kanyonunun yaklaşık 7 kilometrelik kısmının yanı sıra Devrekani Çayını da izleme imkanınız bulunuyor.

Çatak Kanyonu Cam Seyir Terası Giriş Ücreti 2023 Yılı   

Tam 9 TL

Öğrenci 4.5 TL (2023 Yılı Ocak Ayı itibariyle)

           Cam Seyir Terası Açılış / Kapanış Saatleri               

Cam Seyir Terası 09.00 – 18.00 saatleri arası hizmet vermektedir.

        Çatak Kanyonu Cam Seyir Terası’na Nasıl Gidilir?        

Kendi aracıyla gidecekler, Kastamonu merkezden Azdavay tabelalarını takip ederek Azdavay’a geldikten sonra buradan Çatak Kanyonu Milli Parkı tabelaları takip edilerek cam terasa ulaşılabilir. Merkeze 7 kilometre uzaklıktadır. 6 kilometresi araç ile 1 kilometresi dağ içindeki yürüyüş parkurundan ilerlenerek kanyonun 900 metre yüksekliğe sahip gözetleme noktasına ulaşılmaktadır.

Minübüsle gidecekler, Kastamonu ilçe otogarından Azdavay ilçesine giden dolmuşlarla Azdavay ilçesine gidebilir, oradan da taksi veya servis ile Seyir Terasa gidebilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.