Çatalca Ali Paşa Cami Nerede – Nasıl Gidilir – Çatalca – İstanbul?

Çatalca Ali Paşa Cami Nerede – Nasıl Gidilir – Çatalca – İstanbul?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Çatalca Ali Paşa Cami Nerede – Nasıl Gidilir – Ne Zaman Yapıldı – Kim Yaptı Hakkında bilgiler vereceğiz.

                  Çatalca Ali Paşa Cami Hakkında Bilgiler            

Ali Paşa Cami, İstanbul ilinin Çatalca ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Çatalca ilçesindeki Ferhat Paşa Mahallesinde Çetince Sokakta yer almaktadır. Cami Klasik Osmanlı mimarisini yansıtan ibadet mekanları arasında yer almaktadır. Ali Paşa Cami 1552’de, Kanuni Sultan Süleyman döneminde görev yapan, Budin Beylerbeyi Hadım Ali Paşa adına yapılmıştır.

Çatalca Ali Paşa Cami’nin yapımında kesme taş ve tuğla kullanılmıştır. Caminin tek kubbeli olup, sekiz penceresi ve üç birimli bir son cemaat yeri vardır. Bu cami, ortalama 140 cm’lik duvarlarıyla en kalın duvarlı camilerdendir. Cami, Balkan Savaşları sırasında harap olup, yakın bir zamanda restore edilmiştir. Günümüzde hala ibadet mekânı olarak hizmet vermektedir.

                       Çatalca Ali Paşa Cami Nerede?                    

Ali Paşa Cami, İstanbul ilinin Çatalca ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Çatalca ilçesindeki Ferhat Paşa Mahallesinde Çetince Sokakta yer almaktadır.

OKUMALISIN  Molla Çelebi Cami Nerede - Nasıl Gidilir?

              Çatalca Ali Paşa Camisine Nasıl Gidilir?           

Buraya toplu taşıma veya hususi aracınız ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Otobüs ile gelmek isteyen kişiler, 401, 402, 404 otobüslerine binerek bölgeye ulaşabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.