Anasayfa / GEZİLECEK YERLER / Cebeci Halk Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Piknik – Kamp?

Cebeci Halk Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Piknik – Kamp?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Cebeci Halk Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kamp Alanları – Şezlong Ücretleri? hakkında bilgiler vereceğiz.

Cebeci Halk Plajı Nerede;

Cebeci halk Plajı, Kocaeli ilinin Kandıra ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Kandıra ilçesine bağlı Cebeci Mahallesi içinde bulunmaktadır.

Cebeci Halk Plajı 2014 yılında mavi bayrak ödülü almıştır. Plajı ince kumdan oluşmaktadır. Deniz tabanı da aynı şekilde ince kumdan oluşmaktadır. Suları oldukça temiz ve berraktır. Suları sığ olduğu için çocuklu aileler ve acemi yüzücüler tarafından tercih edilmektedir. Plaj yaklaşık 5 kilometre uzunluğa sahiptir.

Cebeci Halk Plajında şezlong, şemsiye, kabin ve duş yerleri bulunmaktadır. Plaja giriş halk plajı statüsünde olmasından dolayı ücretsizdir.  Belediye tarafından işletildiği için Şezlong ve şemsiye ücretlidir. Ayrıca plajda çadır ile kamp kurma imkânı da vardır. Cebeci Plajı su sporları açısından oldukça elverişlidir. Burada sörf, dalga sörfü, kay sörfü, plaj futbolu ve plaj voleybolu gibi sporlar için uygundur. Hafta sonu oldukça yoğun ziyaretçi akınına uğrayan plaj, hafta içi nispeten daha sakindir. Plajda çadır ve kamp imkânları mevcuttur. Plajda WC, otopark, bisiklet park alanı, gölgelik, soyunma kabini, cankurtaran ve sağlık hizmetleri de verilmektedir.

OKUMALISIN  Kefken Plajı Nerede - Nasıl Gidilir - Kamp Alanı ve Ücretler?

Cebeci Sahili Şemsiye Şezlong Kiralama Ücretleri;

Cebeci plajı sahiline geldiğinizde belediye tarafından sizlere karşı yani görevliler, Yerinizi seçtikten sonra fatura karşılığında Şemsiye ve Şezlong kiralıyorlar,
Şemsiye ücreti 10 TL
Şezlong ücreti 10 TL
2 şezlong + 1 Şemsiye Takımı 20 TL
Not: İsterseniz kendinizde şemsiye getirebilir kamp çadırı getirebilir uygun yerlere kurabilir ve denizin keyfini çıkartabilirsiniz.

(Fiyatlar 2020 yılına aittir)

Cebeci sahili Kamp Alanı Ücretleri;

Cebeci sahilinde kamp yapmak mümkündür. Denizin hemen dibinde kamp çadırımızın kurabilir ve denizin tadını çıkartabilirsiniz. Kamp yapacaklar için Cebeci plajına giderken hemen sol tarafta büyük bir kamp alanı bulunuyor. Bu alanda hem kamp yapabiliriz hem de piknik yapma imkanı bulabilirsiniz. 2020 Yılında kamp yeri ücreti olarak 20 TL alınmaktadır. Çadır kiralama hizmetleri de bundan bir yerde 40 TL karşılığında çadır kiralayabilirsiniz.

Cebeci Sahili Konaklama İmkanları;

Cebeci sahibinin hemen üst tarafında bir çok apart otel, Butik Otel günlük kiralama yöntemi ile çalışıyor. Her Sezon da değişen fiyatlarla kiralanan bu evler günlük ortalama 200 ile 400 TL arasında fiyatlandırılmaktadır. (2020 yılı)

OKUMALISIN  Göcek Mavi Tur: Kleopatra Hamamı Koyu Nerede – Nasıl Gidilir?

Cebeci sahili Plajı’na Nasıl Gidilir?

Cebeci sahili, Kocaeli ilinin kandıra ilçesi sınırları içerisinde bulunmaktadır.

Toplu Taşıma ile Gidecekler, Kocaeli – İzmit otogarında 800C ve 819 numaralı İzmit – Kandıra araçları ile gelebilirler.

İZMİT OTOGAR TEL : 0262 311 62 48

KANDIRA OTOGAR TEL : 0262 551 24 94

Şahsi aracı ile Gidecekler; Altta yerleştirdiğimiz harita yardımı ile gelebilirsiniz. Aracıyla gelecek olanlar burada ücretsiz otopark alanı bulunmaktadır.

Cebeci Halk Plajı’na Nasıl Gidilir?

Cebeci halk Plajı, Kocaeli ilinin Kandıra ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Kandıra ilçesine bağlı Cebeci Mahallesi içinde bulunmaktadır.

Cebeci Halk Plajına toplu taşıma veya hususi aracınızla ulaşım sağlayabilirsiniz. Hususi aracıyla gelenler Kocaeli’nden Kandıra tabelalarını takip ederek 40 kilometreden sonra Kandıra’ya Kandıra’dan 27 kilometre sonra plaja ulaşım sağlayabilirler. Toplu taşıma ile gelmek isteyenler 800C – KÖRFEZ-DERİNCE-İZMİT-KEFKEN-CEBECİ seferlerini yapan otobüslerle ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Sasalı Piknik Alanı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Sasalı Kent Ormanı

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Sasalı Kent Ormanı – Piknik Alanı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir