Anasayfa / GEZİLECEK YERLER / Cebeci Halk Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Cebeci Halk Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Cebeci Halk Plajı Nerede – Nasıl Gidilir? – Kocaeli Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Cebeci Halk Plajı

Cebeci halk Plajı Kocaeli ilinin Kandıra ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Kandıra ilçesine bağlı Cebeci Mahallesi içinde bulunmaktadır.

Cebeci Halk Plajı 2014 yılında mavi bayrak ödülü almıştır. Plajı ince kumdan oluşmaktadır. Deniz tabanı da aynı şekilde ince kumdan oluşmaktadır. Suları oldukça temiz ve berraktır. Suları sığ olduğu için çocuklu aileler ve acemi yüzücüler tarafından tercih edilmektedir. Plaj yaklaşık 5 kilometre uzunluğa sahiptir.

Cebeci Halk Plajında şezlong, şemsiye, kabin ve duş yerleri bulunmaktadır. Plaja giriş halk plajı statüsünde olmasından dolayı ücretsizdir.  Şezlong ve şemsiye ücretlidir. Ayrıca plajda çadır ile kamp kurma imkânı da vardır. Cebeci Plajı su sporları açısından oldukça elverişlidir. Burada sörf, dalga sörfü, kay sörfü, plaj futbolu ve plaj voleybolu gibi sporlar için uygundur. Hafta sonu oldukça yoğun ziyaretçi akınına uğrayan plaj, hafta içi nispeten daha sakindir. Plajda çadır ve kamp imkânları mevcuttur.

OKUMALISIN  Kültepe - Kaniş Höyüğü Nerede-Nasıl Gidilir?

Plajda WC, otopark, bisiklet park alanı, gölgelik, soyunma kabini, cankurtaran ve sağlık hizmetleri de verilmektedir.

Cebeci Halk Plajı Nerede ve Nasıl Gidilir?

Cebeci halk Plajı Kocaeli ilinin Kandıra ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Kandıra ilçesine bağlı Cebeci Mahallesi içinde bulunmaktadır.

Cebeci Halk Plajına toplu taşıma veya hususi aracınızla ulaşım sağlayabilirsiniz. Hususi aracıyla gelenler Kocaeli’nden Kandıra tabelalarını takip ederek 40 kilometreden sonra Kandıra’ya Kandıra’dan 27 kilometre sonra plaja ulaşım sağlayabilirler. Toplu taşıma ile gelmek isteyenler 800C – KÖRFEZ-DERİNCE-İZMİT-KEFKEN-CEBECİ seferlerini yapan otobüslerle ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Başkonuş Yaylası Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Başkonuş Yaylası Nerede – Nasıl Gidilir? – Piknik Alanları – Kamp alanları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir