Cehennem Şelaleleri Nerede – Nasıl Gidilir – Kamp – Piknik – KIRKLARELİ

Cehennem Şelaleleri Nerede – Nasıl Gidilir – Kamp – Piknik – KIRKLARELİ

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Cehennem Şelaleleri Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti -Kamp – Piknik Alanları? hakkında bilgiler vereceğiz.

                      Cehennem Şelaleleri Nerede?                      

Kırklareli ilinin Vize ilçesi Demirköy  sınırları içerisinde bulunmaktadır. Orman içerisinde Şelale, Ormanlık alanları, Doğa harikası doğası, kamp ve yürüyüş yapmak isteyenler için oldukça güzel bir yerdir.

             Cehennem Şelaleleri Hakkında Bilgiler             

Şelale, Sarp kayalıkların içerisinde Ormanlık bir alanda irili ufaklı bir çok şelaleden birisidir.  Yaklaşık 5-6 metre yükseklikten akan bu şelale sizlere çok çok görsel bir haz duygusu vermese de sessiz sakin bir alanda bulunmasından dolayı gezi rotalarında önemli bir güzergah olmaktadır.

Yürüyüş için buraya gelenler alan içindeki akan dereleri ve bir çok şelaleyi  görme fırsatı bulacaktır. Arazi olarak sarp bir yapıya sahip olduğundan dolayı araç ile gezme imkanı maalesef bulunmuyor.

Cehennem Şelaleleri İsmini Nereden Almaktadır?

Şelale, Töre halkı tarafından anlatılanlara göre adını  dik ve dar bir vadi içinden geçen Kerevizdere‘si üzerindeki dik kayalık oluşumlardan  aldığını söyleniyor.

              Cehennem Şelaleleri Kamp Yapılır mı?        

Şelalenin bulunduğu konumda herhangi bir konaklama imkanı bulunmuyor. Burada konaklama için tek imkan Kamp yapmaktır. Kamp için bir çok alan bulunmaktadır. Şelalenin üst kısımları kamp için gayet uygundur. Kamp yapacaklar, Alışveriş konusunda da bu alan gelmeden Vize ve Saray ilçelerinin merkezinde alışverişlerini yapıp gelirler ise sıkıntı yaşamazlar. Elektrik yok, WC yok, Telefon az çekiyor, Ateş yakılabilir, Herhangi bir tesis bulunmuyor.

                  Cehennem Şelaleleri Giriş Ücreti                

Giriş ÜCRETSİZDİR.

               Cehennem Şelaleleri’ne Nasıl Gidilir?           

Kırklareli ilinin Vize ilçesi Demirköy  sınırları içerisinde bulunmaktadır. Altta yerleştirdiğimiz harita tam doğru konumu göstermiyor. Bu alandan itibaren 5 km daha tabelalar doğrultusunda gitmeniz gerekiyor. Aracınız eğer 4*4 değil ise sıkıntı yaşayabilirsiniz, Toprak bir yoldur. Aracınızı uygun bir alana bırakıp yürüyerek yola devam edeceksiniz. (Spor ayakkabı ile gitmenizi tavsiye ederiz, ayrıca Çocuklu aileler veya yaşlılar için  sıkıntı olabilir)

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.