Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?
871
A+
A-

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir – Vize İşlemleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Hakkında Bilgiler

Büyükelçilikler Her ülkede olduğu gibi Ülkelerin Başkentlerinde bulunmaktadır. Ülkemizde Çek Cumhuriyeti Büyükelçiliği, Başkent Ankara’da bulunmaktadır.  Çek Cumhuriyeti Büyükelçiliğinin görevi, Ülkemiz Çek Cumhuriyeti ülkesi arasındaki ilişkileri yönetmektedir. Türkiye’deki en yetkili birimi olmakla birlikte, Çek Cumhuriyeti’ne gitmek isteyen, ticari veya turistik vize işlemlerini, yeşil kart taleplerini alan ve sonuca bağlayan bir yerdir.

-Büyükelçilikler Randevu ile çalışmaktadır.

-Vize işlemleri Başvuru sonuçları En az 1 ay sürüyor (seyahat etmeden 2-3 ay önce vize işlemlerini yapmanızı öneriyoruz)

Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Nerede?

Ankara ilinin Çankaya ilçesi Gaziosmanpaşa semtinde Kaptanpaşa Sokak üzerinde bulunmaktadır.

Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri

Schengen Vize başvuruları; Çarşamba: 9.30 – 12.30 saatleri arası,

Uzun Süreli Vize Başvuruları; Pazartesi – Perşembe: 14.00 – 16.00 saatleri arası,

Resmi Gün ve Dini Bayramlarda Kapalıdır.

Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği İletişim Bilgileri

Adres: Kaptanpaşa Sokak no:15 Gaziosmanpaşa / Ankara

Tel: +90 312 405 69 58

Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği’ne Nasıl Gidilir?

Ankara ilinin Çankaya ilçesi Gaziosmanpaşa semtinde Kaptanpaşa Sokak üzerinde bulunmaktadır.

Çek Cumhuriyeti Büyükelçiliğine gitmek için;

Havayolu ile gelecekler,

Esenboğa Havaalanında indikten sonra Belediye Otobüsü veya Havaş ile Kızılay’a kadar gelebiliyorsunuz. Kızılay’dan Güvenpark önünden Kalkan 304-114 Kırkkonaklar otobüslerine binerek Uğur Mumcu Caddesi üzerinde Hacı Dursun Erdemir Camisini Geçtikten sonra inerek, Devamında Koza Sokak-Kaptanpaşa Sokaklarını yürüyerek 5 dk. İçinde ulaşabilirsiniz.

Demiryolu ile gelecekler,

Ankara Tren Garında indikten sonra, hemen önünden kalkan Kızılay veya Ulus yönüne giden dolmuşlara binerek Ulus veya Kızılay’a gelmelisiniz. Buradan Kalkan 304-114 Kırkkonaklar otobüslerine binerek Uğur Mumcu Caddesi üzerinde Hacı Dursun Erdemir Camisini Geçtikten sonra inerek, Devamında Koza Sokak-Kaptanpaşa Sokaklarını yürüyerek 5 dk. İçinde ulaşabilirsiniz. Ya da Tren garı önünde bulunan taksi yardımıyla 20 dakika içerisinde gidebilişiniz.

Karayolu ile Gelecekler,

Kendi aracınızla gidecekseniz eğer, Ankara ilinin merkezinde bulunan Ulus-Sıhhiye-Kızılay-Bakanlıklar yönünde ilerledikten sonra sizi iki güzergâh bekliyor;

1.Yol,  Kuğulu Park olarak bilenen yerden köprü altına girerek devam ediniz. Cinnah Caddesi olarak bilinen yola sapacaksınız, buradan dik yokuştan sonuna kadar, Atakule’ye kadar devam ediniz. Atakule’den sola doğru dönerek Çankaya Caddesi boyunca devam ediniz. Bu yol sizi Uğur Mumcu Caddesine Götürecektir. Bu yol dan devam ederek yolun sonunu kadar ilerleyiniz. Yolun sonundan sola döndükten sonra 2. Soldaki Kaptanpaşa Sokakta bulunuyor.

2.Yol, Kuğulu park olarak bilinen yerdeki ışıklardan sola dönünüz, daha sonra ilk sağa doğru (karum alışveriş merkezine doğru) dönerek yokuş yukarı devam ediniz. Bu yolun devamında yol ayrımı bulunuyor. Siz sola doğru(Turan emeksiz caddesine doğru) Gaziosmanpaşa yoluna doğru devam ediniz. Bu yolun devamı sola doğru dönmektedir. Bu cadde Filistin Caddesindir. Uzun bir cadde olan Filistin caddesinin sonuna kadar ilerleyiniz. Caddenin en sonundan sağa Kuleli Sokağa döndükten sonra yola devam edin, yolun bittiğinde, sola dönün, Bu cadde Uğur Mumcu Caddesi, Bu caddenin de sonuna kadar ilerleyip sola Koza Sokağa dönünüz. Elçilik binası 2. Solda Kaptanpaşa sokakta bulunuyor.

Otobüs ile gidecekler,

Ulus-Sıhhiye-Kızılay duraklarından, Kalkan 304-114 Kırkkonaklar otobüslerine binerek Uğur Mumcu Caddesi üzerinde Hacı Dursun Erdemir Camisini Geçtikten sonra inerek, Devamında Koza Sokak-Kaptanpaşa Sokaklarını yürüyerek 5 dk. İçinde ulaşabilirsiniz.

Metro ile gelecekler,

Ulus-Sıhhiye-Kızılay istasyonunda inerek Bakanlıklar-Çankaya yönüne giden 304-114 Kırkkonaklar otobüslerine binerek Uğur Mumcu Caddesi üzerinde Hacı Dursun Erdemir Camisini Geçtikten sonra inerek, Devamında Koza Sokak-Kaptanpaşa Sokaklarını yürüyerek 5 dk. İçinde ulaşabilirsiniz

Navigasyon ile gitmek isterseniz, altta yerleştirdiğimiz Harita yardımıyla rahat bir şekilde gidebilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.