Anasayfa / Bilecik / Çelebi Sultan Mehmet Camii Nerede – Nasıl Gidilir?

Çelebi Sultan Mehmet Camii Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Çelebi Sultan Mehmet Camii Nerede – Nasıl Gidilir? – Bilecik Gezilecek Yerler hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Çelebi Sultan Mehmet Camii Hakkında;

Çelebi Sultan Mehmet Camii, Bilecik ilinin Söğüt ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Söğüt ilçesine bağlı Orta Mahallesinde Çelebi Caddesi üzerinde bulunur. Bilecik şehir merkezine yaklaşık olarak 28 km mesafededir.

Çelebi Sultan Mehmet Camisinin yapımına 1414 yılında başlanmıştır.  6 yıl süren bir çalışmayla 1420 yılında tamamlanmıştır. Sultan I. Mehmet tarafından inşa ettirilmiştir. Çarşı Camii ismi ile de bilinmektedir. Cami dikdörtgen planlı olarak inşa edilmiştir. Bu camide 3 adet giriş bulunmaktadır. 12 tane kubbesi olan yapı Osmanlı mimarisinin kubbeli yapıların ilk örneklerinden biri olmasından dolayı önemli bir yere sahiptir. I. Abdülhamit Döneminde yapılan geniş kapsamlı onarım çalışmaları ile cami ilk yapıldığı boyutundan daha geniş hale getirilmiştir.

Çelebi Sultan Mehmet Camii Nerede?

Çelebi Sultan Mehmet Camii, Bilecik ilinin Söğüt ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Söğüt ilçesine bağlı Orta Mahallesinde Çelebi Caddesi üzerinde bulunur. Bilecik şehir merkezine yaklaşık olarak 28 km mesafededir.

OKUMALISIN  Metristepe Zafer Anıtı Nerede - Nasıl Gidilir?

Çelebi Sultan Mehmet Camii Nasıl Gidilir?

Buraya hususi araç ya da toplu taşıma ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma ile gelmek isteyenler Bilecik kent merkezinden kalkan Söğüt ilçe minibüsleri ile ulaşım sağlayabilirler. Hususi araç ile Bilecik merkezden gelmek isteyenler Bilecik Söğüt Yolu üzerinden rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Panorama Konya Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir–Giriş Ücreti/Ziyaret Saati

evgili Seyyahlar bu yazımızda Panorama Konya Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri hakkında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir