Cemal Tural Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kamp/Piknik

Cemal Tural Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kamp/Piknik

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Cemal Tural Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir –  Giriş Ücreti – Kamp & Piknik Alanları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Tabiat Parkı, Ardahan ilinin Merkezinde  Çamlıçatak Köyü sınırları içerisinde bulunmaktadır.  Ardahan şehir merkezine 5 km uzaklıkta olup, Ardahan Üniversitesi Kampüsünün bulunduğu mevkide bulunmaktadır.

Tabiat Parkı içerisinde Piknik ve Kamp alanları, Bisiklet Parkuru, Doğa yürüyüş Alanları ile yöre halkı tarafından ilgi görmektedir.

Tabiat Parkı, Flora olarak ta çok zengindir. Ihlamur, gürgen, sarıçam, göknar, doğu ladini, boylu ardıç, katran ardıcı kokulu ardıç, meşe ağaçları bulunmaktadır. Fauna olarak ise,  Tilki, Tavşan, Kurt, Karaca, Ördek, Doğan, Şahin, Kartal, Baykuş, Keklik ve  Kirpi’ye rastlayabilirsiniz.

                     Tabiat Parkında Neler Yapılır?                       

En çok Mangal – Piknik için tercih edilmektedir. Piknik Yapmak  için kamelyalar, WC, mangal yerleri, çeşmeler ve yürüyüş yolları bulunuyor. Temiz havası ve Doğasında  yürüyüş yapabilirsiniz, Bisiklet sürmek içinde tercih edilen bu yerde Foto safari için uygun alanlar da bulunmaktadır.

Çocuklar için uygun oyun alanları yapılmış, sizler keyifle mangal yaparken çocuklar da oyun parkında oynayabilirler. Ayrıca. Yaz ayında Bal Festivali adı altında çeşitli etkinlikler yapılmaktadır.

    Cemal Tural Tabiat Parkı’nda Kamp Yapılır mı?   

Evet Yapılır.

Tabiat Parkında uygun kamp alanları bulunuyor. İster çadır ister karavan ile küçük bir ücret karşılığında kamp yapabilirsiniz. Kamp yaptığınız alan içerisinde, Wc, Çeşme, Piknik masaları bulunuyor. Ateş yakabileceğiniz keyifli bir terdir.

              Cemal Tural Tabiat Parkı Giriş Ücreti          

Cemal Tural Tabiat Parkı Giriş Ücreti 2023 Yılı

Şahıs ………………. 9 TL

İndirimli Şahıs …4.5  TL

Bisiklet …………….9 TL

Motosiklet …………20 TL

Otomobil, Kamyonet, Pickup ….30 TL

                                  Ziyaret Saatleri                                   

Tabiat Parkı, Saat 08.00 – 24.00 arası açıktır. Kamp yapacakların bildirmeleri gerekiyor.

                                  İletişim Bilgileri                                 

Adres:  Ardahan – Çıldır Yolu Çamlıçatak/Ardahan

Tel: 0312 207 50 00

       Cemal Tural Tabiat Parkı’na Nasıl Gidilir?        

Tabiat Parkı, Ardahan ilinin Merkezinde  Çamlıçatak Köyü sınırları içerisinde bulunmaktadır.  Ardahan şehir merkezine 5 km uzaklıkta olup, Ardahan Üniversitesi Kampüsünün bulunduğu mevkide bulunmaktadır.

Ardahan il Merkezinden Ardahan-Çıldır yolundan devam ettiğinizde Ardahan Üniversitesi Tabelası takip ettiğinizde rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Navigasyon ile gelmek isterseniz eğer, Altta yerleştirdiğimiz harita yardımıyla rahatlıkla gidebilirsiniz.

Yol Tarifi / Google Haritalar

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.