Anasayfa / Ardahan / Cemal Tural Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir?

Cemal Tural Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Cemal Tural Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir? Ardahan’da Gezilecek Yerler hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Cemal Tural Tabiat Parkı, Ardahan ilinin Merkezinde  Çamlıçatak Köyü sınırları içerisinde bulunmaktadır.  Ardahan şehir merkezine 5 km uzaklıkta olup, Ardahan Üniversitesi Kampüsünün bulunduğu mevkide bulunmaktadır. Tabiat Parkı içerisinde Piknik ve Kamp alanları, Bisiklet Parkuru, Doğa yürüyüş Alanları ile yöre halkı tarafından ilgi görmektedir.

Cemal Tural Tabiat Parkı, Flora olarak ta çok zengindir. Ihlamur, gürgen, sarıçam, göknar, doğu ladini, boylu ardıç, katran ardıcı kokulu ardıç, meşe ağaçları bulunmaktadır. Fauna olarak ise,  Tilki, Tavşan, Kurt, Karaca, Ördek, Doğan, Şahin, Kartal, Baykuş, Keklik ve  Kirpi’ye rastlayabilirsiniz.

Cemal Tural Tabiat Parkında Neler yapılır derseniz, En çok Mangal-Piknik için tercih edilmektedir. Piknik masaları, Çeşme, WC bulunuyor.  Temiz havası ve Doğasında  yürüyüş yapabilirsiniz, Bisiklet sürmek içinde tercih edilen bu yerde Foto safari için uygun alanlar da bulunmaktadır. Çocuklar için uygun oyun alanları yapılmış, sizler keyifle mangal yaparken çocuklar da oyun parkında oynayabilirler. Ayrıca. Yaz ayında Bal Festivali adı altında çeşitli etkinlikler yapılmaktadır.

OKUMALISIN  Tatvan Gezi Rehberi Nerede - Nasıl Gidilir?

Cemal Tural Tabiat Parkı Kamp Alanı Hakkında

Tabiat Parkında uygun kamp alanları bulunuyor. İster çadır ister karavan ile küçük bir ücret karşılığında kamp yapabilirsiniz. Kamp yaptığınız alan içerisinde, Wc, Çeşme, Piknik masaları bulunuyor. Ateş yakabileceğiniz keyifli bir terdir.

Kendi çadırı ile Gelenler Günlük 17 TL

Karavan ile Gelenler Günlük 23 TL ücret ödemesi gerekiyor.

Cemal Tural Tabiat Parkı Giriş Ücreti;

Cemal Tural Tabiat Parkı Giriş Ücreti;

Şahıs 3 TL

İndirimli Şahıs 1.5 TL

Bisiklet 3 TL

Motosiklet 4.5 TL

Otomobil, Kamyonet, Pickup 9 TL

Cemal Tural Tabiat Parkı Ziyaret Saatleri;

Tabiat Parkı, Saat 08.00 – 24.00 arası açıktır. Kamp yapacakların bildirmeleri gerekiyor.

Cemal Tural Tabiat Parkı İletişim Bilgileri;

Adres:  Ardahan Çıldır Yolu Çamlıçatak/Ardahan

Tel: 0312 207 50 00

Cemal Tural Tabiat Parkı’na Nasıl Gidilir;

Cemal Tural Tabiat Parkı, Ardahan ilinin Merkezinde  Çamlıçatak Köyü sınırları içerisinde bulunmaktadır.  Ardahan şehir merkezine 5 km uzaklıkta olup, Ardahan Üniversitesi Kampüsünün bulunduğu mevkide bulunmaktadır. Ardahan il Merkezinden Ardahan-Çıldır yolundan devam ettiğinizde Ardahan Üniversitesi Tabelası takip ettiğinizde rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Navigasyon ile gelmek isterseniz eğer, Altta yerleştirdiğimiz harita yardımıyla rahatlıkla gidebilirsiniz.

OKUMALISIN  Şahinbey Milli Mücadele Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Mehmet Akif Ersoy Evi ve Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Çanakkale

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Mehmet Akif Ersoy evi ve Müzesi  Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir