Cendere Sanat Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – İSTANBUL

Cendere Sanat Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – İSTANBUL

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Cendere Sanat Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                    Cendere Sanat Müzesi Nerede?                      

İstanbul ilinin Şişli ilçe sınırları içerisinde Ayazma olarak bilinen mevkide bulunmaktadır. Eskiler bilir burası Tarihi Su Pompa istasyonu olarak bilinen yerdir. Vadi İstanbul Alışveriş merkezi yakınındadır.

             Cendere Sanat Müzesi Hakkında Bilgiler              

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından geçmişten günümüze bir miras olarak bilinen ve atıl durumda kalan yerler MİRAS kapsamında yeniden değerlendirilmektedir. Bu kapsamda Tarihi su Pompası Müze haline getirilmiştir.

Hamidiye Suları adını taşıyan ve II. Abdulhamid Döneminde inşa edilen şebekenin bileşenlerinden biri olan bu miras, yapılan yenileme çalışmaları sonrasında çağdaş sanat eserlerine ev sahipliği yapmaktadır.

Alan içerisinde; Kökleri IV. Murat’a kadar uzanan Çınar ağacı, Cam kaplama okuma alanı, Beltura ait cafe, Sergi Alanları ve Bahçesinde oturabileceğiniz bir kış bahçesi yer almaktadır.

Beltur’a ait Çay & Kahve içme alanı..

               Cendere Sanat Merkezi Giriş Ücreti                

Giriş ÜCRETSİZDİR.

           Cendere Sanat Merkezi Ziyaret Saatleri            

Pazartesi Günleri Kapalıdır.

Diğer günler 09.00 – 18.00 saatleri arası hizmet vermektedir.

               Cendere Sanat Merkezi’ne Nasıl Gidilir?         

İstanbul ilinin Şişli ilçe sınırları içerisinde Ayazma olarak bilinen mevkide bulunmaktadır. Eskiler bilir burası Tarihi Su Pompa istasyonu olarak bilinen yerdir. Vadi İstanbul Alışveriş merkezi yakınındadır. Gerek Toplu taşıma gerekse de şahsi aracınız ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Cendere Sanat Merkezi’ne Metro ile Nasıl Gidilir?

Yenikapı – Hacıosman arası hizmet veren M2 metro hattına binip Sanayi Mahallesi durağında inip Seyrantepe’ye giden metro ile aktarma yaptıktan sonra Seyrantepe – Vadi İstanbul arası hizmet veren F3 Fenikülere binip Vadi İstanbul durağında indikten sonra karşıya geçmeniz yeterli olacaktır.

Cendere Sanat Merkezi’ne Otobüs ile Nasıl Gidilir?

Vadi İstanbul – Zincirlikuyu arası hizmet veren SRY18 hat numaralı otobüse binerek kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca 41SM, 41Y, 47L, 50D, 62H hat numaralı otobüslerde Yakın bir konumdan geçmektedir. (Evyap Cami Durağı en yakın istasyondur.)

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.