Çenedere Mesire Alanı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti

Çenedere Mesire Alanı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Çenedere Mesire Alanı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Açılış / Kapanış Saatleri – Mesire Alanında Kamp Yapılır mı? Ateş – Semaver Yakmak Serbesti – Mangal Yapılacak Yerler Var mı?  bu konular hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                  Çenedere Mesire Alanı Nerede?                   

Mesire Alanı, Kocaeli ilinin Derince ilçe sınırları içerisinde Yenikent olarak bilinen mevkide bulunuyor. Yöre halkı tarafından Mangal & Piknik ve Doğa yürüyüşleri için tercih edilen yer olarak biliniyor.

İlçe Merkezine en yakın doğal alan desek hiç yanlış olmaz. Mesire Alanı içerisinde; Çocuk oyun alanları, Mangal üniteleri, WC, Çeşme, Futbol Oynama alanı ve yürüyüş parkuru bulunmaktadır. Kuş sesleri içinde huzurlu vakit geçirebileceğiniz bir yerdir.  Mesire Alanı içinde buz gibi bir dere akıyor.

Çınarlıdere Mesire Alanına göre daha yakın bir noktada olması ulaşım olarak kolay gidilmesini sağlıyor. Hafta sonları oldukça kalabalık olduğunu söyleyelim.

       Çenedere Mesire Alanı’nda Mangal Yapılır mı?    

Evet, Yapılır.

Ateş Yakmak – Semaver Yakmak Serbesttir.

        Çenedere Mesire Alanı’nda Kamp Yapılır mı?      

Kamp Yapmak YASAKTIR.

Not: Zabıta Amirliğinden izin alınması sonrasında kamp yapabilirsiniz.

                  Çenedere Mesire Alanı Giriş Ücreti                

Giriş ÜCRETSİZDİR.

          Çenedere Mesire Alanı’na Nasıl Gidilir?             

Mesire Alanı, Kocaeli ilinin Derince ilçe sınırları içerisinde bulunmaktadır. Ulaşım genel olarak şahsi araçlar ile yapılmaktadır.

Derince ilçe merkezinden Yeniket Araçlarına binerseniz eğer sizleri Mesire alanına kadar götürecektir.

 Şahsi Araçları ile Gidecekler; Altta yerleştirdiğimiz harita yardımı ile ulaşabilirsiniz.

                         Yol Tarifi / Google Haritalar                         

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.