Çeşme Delikli Koy Nerede – Nasıl Gidilir – Kamp – Piknik – İzmir

Çeşme Delikli Koy Nerede – Nasıl Gidilir – Kamp – Piknik – İzmir

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda  Çeşme Delikli Koy Nerede – Nasıl Gidilir – Kamp & Piknik Alanları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                          Delikli Koy Plajı Nerede?                       

Delikli Koy & Plajı, İzmir ilinin Çeşme ilçesi sınırları içinde yer almaktadır.  Çeşme’nin ünlü tatil beldesi Alaçatı İzmir merkeze 88 km uzaklıkta bulunmaktadır. Plaj, çakıl taşlarından meydana gelmektedir. Deniz tabanı da çakıllardan oluşmaktadır bu sebeple deniz ayakkabılarını yanınıza almanızı tavsiye ederim.

Deniz suları temizdir fakat bazı yerlerde yosunlar bulunmaktadır. Diğer plajlara oranla temizdir. Suları oldukça soğuktur. Deniz aniden derinleştiği için yeni yüzme öğrenenler ve çocuklu aileler için uygun değildir.

Sosyal Medyada çok sık gördüğünüz Delik Kaya‘da burada yer almaktadır. Burada Fotoğraf çekilmeyi unutmayınız. Delikli Koy’da Neler Var derseniz. Sadece Tertemiz bir Deniz desek hiç yanlış olmaz. Plaj içerisinde; tuvalet, yeme-içme mekânı, şemsiye, şezlong alabileceğiniz bir tesis maalesef bulunmuyor.

Bu sebeple hazırlıklı gelmenizi tavsiye ederim. Doğa ile baş başa kalacaksınız. Delikli koy şehir yaşantısından bunalan kişilerin kafa dinleme yeridir.  Ayrıca özel günler öncesi fotoğraf çekinmek amaçlı bu koya gelenler de mevcuttur.

                Delikli Koy’da Kamp Yapılır mı?                  

Evet Yapılır.

Baştan söyleyelim burada herhangi bir işletme bulunmuyor. Elektrik Yok, WC yok, Çeşme Yok. Doğa ile baş başasınız.

                      Delikli Koy Giriş Ücreti                             

Giriş Ücretsizdir.

             Delikli Koy’a Nasıl Gidilir?               

Plaj, İzmir ilinin Çeşme ilçesi sınırları içinde yer almaktadır.  Çeşme’nin ünlü tatil beldesi Alaçatı İzmir merkeze 88 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Delikli Koy’a herhangi bir toplu taşıma aracı bulunmamaktadır. Buraya hususi aracınız ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Hususi aracınız ile öncelikle Alaçatı Port’a gitmeniz gerekiyor. Ardından 4 kilometrelik yolu takip ederek buradan Alkoçlar Exclusive geçtikten sonra 500 m uzunluğundaki patika yolu yürüyerek ulaşım sağlıyorsunuz.

Navigasyon ile Gitmek isteyenler, Altta yerleştirdiğimiz harita yardımı ile kolayca ulaşabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.