Çeşme Delikli Koy Nerede – Nasıl Gidilir?

Çeşme Delikli Koy Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Çeşme Delikli Koy Nerede – Nasıl Gidilir?– İzmir Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Çeşme Delikli Koy

Delikli Koy Plajı, İzmir ilinin Çeşme ilçesi sınırları içinde yer almaktadır.  Çeşme’nin ünlü tatil beldesi Alaçatı İzmir merkeze 88 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Plaj çakıl taşlarından meydana gelmektedir. Deniz tabanı da çakıllardan oluşmaktadır bu sebeple deniz ayakkabılarını yanınıza almanızı tavsiye ederim. Deniz suları temizdir fakat bazı yerlerde yosunlar bulunmaktadır. Diğer plajlara oranla temizdir. Suları oldukça soğuktur. Deniz aniden derinleştiği için yeni yüzme öğrenenler ve çocuklu aileler için uygun değildir.

Plaj içerisinde tuvalet, yeme-içme mekânı, şemsiye, şezlong alabileceğiniz bir tesis maalesef bulunmuyor. Bu sebeple hazırlıklı gelmenizi tavsiye ederim. Deliklikoy şehir yaşantısından bunalan kişilerin kafa dinleme yeridir. İsteyenlerin kamp yapabildiği bir yerdir. Ayrıca özel günler öncesi fotoğraf çekinmek amaçlı bu koya gelenler de mevcuttur.

Çeşme Delikli Koy Nerede Nasıl Gidilir?

Delikli Koy Plajı İzmir ilinin Çeşme ilçesi sınırları içinde yer almaktadır.  Çeşme’nin ünlü tatil beldesi Alaçatı İzmir merkeze 88 km uzaklıkta bulunmaktadır.

OKUMALISIN  Ferizli - Ak Göl - Gölkent Gölü Nerede-Nasıl Gidilir?

Delikli Koy’a herhangi bir toplu taşıma aracı bulunmamaktadır. Buraya hususi aracınız ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Hususi aracınız ile öncelikle Alaçatı Port’a gitmeniz gerekiyor. Ardından 4 kilometrelik yolu takip ederek buradan Alkoçlar Exclusive geçtikten sonra 500 m uzunluğundaki patika yolu yürüyerek ulaşım sağlıyorsunuz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.