Çeşme Ilıca Halk Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – İZMİR

Çeşme Ilıca Halk Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – İZMİR

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Çeşme Ilıca Halk Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Şemsiye & Şezlong Giriş Ücretleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                          Ilıca Halk Plajı Nerede?                               

Ilıca Plajı, İzmir ilinin Çeşme ilçesi sınırları içinde yer almaktadır. İzmir merkeze 85 km uzaklıkta bulunmaktadır. Çeşme merkeze 5 km dir. Plaj yaklaşık 3 km uzunluğa sahiptir. Kumsal kısmı altın sarısı ince kumdan meydana gelmektedir. Deniz suları oldukça temiz ve berraktır. Deniz tabanı kumdan oluşmaktadır. Deniz sığ olmasından dolayı acemi yüzücüler ve çocuklu aileler tarafından ilgi görmektedir.

                 Ilıca Halk Plajı Hakkında Bilgiler                     

Ilıca Plajı’nda bulunan deniz suları termal sularla beslendiği için kimi yerlerde sıcak kimi yerlerde soğuk konumdadır. Hem bölge halkı hem de dışarıdan gelen turistler tarafından yoğun şekilde ziyaret edilmektedir.

Denizi kasım ayına kadar girilecek sıcaklığa sahiptir. Ayrıca ılıca termal turizm bakımından gelişmiş bir bölgedir. Ilıcanın termal suları sodyum klorür, potasyum klorür ve magnezyum klorür bakımından zengindir. Bu sular romatizma, metabolizma hastalığı, raşitizm, gut, kadın hastalıkları, idrar yolları, karaciğer ve cilt hastalıları tedavilerinde fayda sağlamaktadır.

Belediye tarafından Plaj içerisinde WC, Duşluk ve Soyunma kabinleri yerleştirilmiş. Ücretsiz kullanabilirsiniz. Voleybol sahası, cankurtaran kuleleri ve su sporları kulübü de bulunmaktadır.

                     Ilıca Halk Plajı Giriş Ücreti                           

Ilıca Halk Plajı’na Giriş Ücretsizdir. Kendi Şemsiyenizi & Kamp Sandalyenizi getirip keyfinize bakabilirsiniz.

Şemsiye & Şezlong Kiralanacak yerler bulunuyor.

                Ilıca Halk Plajı’na Nasıl Gidilir?                       

Ilıca Plajı, İzmir ilinin Çeşme ilçesi sınırları içinde yer almaktadır. İzmir merkeze 85 km uzaklıkta bulunmaktadır. Çeşme merkeze 5 km dir.Ilıca Plajına toplu taşıma ya da hususi araç ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Toplu taşıma ile gelecek olanlar İzmir otogarına gelmelidirler. İzmir merkezinden Çeşme Seyahat otobüslerini kullanarak Ilıca Terminali’ne kadar gelinebiliyor. Ilıca Terminalinden plaja yürüme mesafesinde ulaşabilirsiniz.

Plaja hususi aracıyla gelenlerin öncelikle İzmir’e gelmeleri gerekiyor.  Buradan Çeşme otobanına girdikten sonra Alaçatı sapağından otobandan çıkıyorsunuz. Ardından Çeşme istikametinde devam ederek Ilıca sapağından dönerek kısa bir süre sonra Ilıca’ya ulaşıyorsunuz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.