Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Anasayfa / Ege Bölgesi / Çeşme Ilıca Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Çeşme Ilıca Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Çeşme Ilıca Plajı Nerede – Nasıl Gidilir? – İzmir Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Ilıca Plajı

Ilıca Plajı İzmir ilinin Çeşme ilçesi sınırları içinde yer almaktadır. İzmir merkeze 85 km uzaklıkta bulunmaktadır. Çeşme merkeze 5 km dir. Plaj yaklaşık 3 km uzunluğa sahiptir. Kumsal kısmı altın sarısı ince kumdan meydana gelmektedir. Deniz suları oldukça temiz ve berraktır. Deniz tabanı kumdan oluşmaktadır. Deniz sığ olmasından dolayı acemi yüzücüler ve çocuklu aileler tarafından ilgi görmektedir.

Ilıcada bulunan deniz suları termal sularla beslendiği için kimi yerlerde sıcak kimi yerlerde soğuk konumdadır. Hem bölge halkı hem de dışardan gelen turistler tarafından yoğun şekilde ziyaret edilmektedir. Denizi kasım ayına kadar girilecek sıcaklığa sahiptir. Ayrıca ılıca termal turizm bakımından gelişmiş bir bölgedir. Ilıcanın termal suları sodyum klorür, potasyum klorür ve magnezyum klorür bakımından zengindir. Bu sular romatizma, metabolizma hastalığı, raşitizm, gut, kadın hastalıkları, idrar yolları, karaciğer ve cilt hastalıları tedavilerinde fayda sağlamaktadır.

OKUMALISIN  Porsuk Çayı ve Adalar Bölgesi Nerede-Nasıl Gidilir?

Burada hem ücretli hem de ücretsiz plaj bölümü vardır. Ücretli bölümün bir kısmı özel bir firmaya aitken bir kısmı da belediye tarafından işletilmektedir. Belediyenin işlettiği bölümde fiyatlar oldukça makuldür. Voleybol sahası, cankurtaran kuleleri ve su sporları kulübü de bulunmaktadır.

Ilıca Plajı Nerede ve Nasıl Gidilir?

Ilıca Plajı İzmir ilinin Çeşme ilçesi sınırları içinde yer almaktadır. İzmir merkeze 85 km uzaklıkta bulunmaktadır. Çeşme merkeze 5 km dir.

Ilıca Plajına toplu taşıma ya da hususi araç ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma ile gelecek olanlar İzmir otogarına gelmelidirler. İzmir merkezinden Çeşme Seyahat otobüslerini kullanarak Ilıca Terminali’ne kadar gelinebiliyor. Ilıca Terminalinden plaja yürüme mesafesinde ulaşabilirsiniz.

Plaja hususi aracıyla gelenlerin öncelikle İzmir’e gelmeleri gerekiyor.  Buradan Çeşme otobanına girdikten sonra Alaçatı sapağından otobandan çıkıyorsunuz. Ardından Çeşme istikametinde devam ederek Ilıca sapağından dönerek kısa bir süre sonra Ilıca’ya ulaşıyorsunuz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Tartan Konağı Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Tartan Konağı Nerede-Nasıl Gidilir? – Karaman Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir