Çeşme Ilıcaları Nerede – Nasıl Gidilir – İzmir

Çeşme Ilıcaları Nerede – Nasıl Gidilir – İzmir

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Çeşme Ilıcaları Nerede – Nasıl Gidilir? İzmir’de Bulunan Kaplıcaları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Bu Ilıcalar, İzmir ilinin Çeşme ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Çeşme ilçesine bağlı Ilıca mevkiinde bulunmaktadır.  Çeşme merkeze 7 km mesafesindedir. İzmir kent merkezine yaklaşık 81 km uzaklıktadır.

Bu ılıcaların suyunun sıcaklığı 58 derecedir. Bu suların bileşiminde sodyum klorür, potasyum klorür ve magnezyum klorür bulunmaktadır. Bu ılıca plaja yakın bir yerdedir. Bu özelliğine bakıldığında dünyanın en ilginç ve zor bulunur ender ılıcalarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kaplıca suları birçok hastalığa şifa olmaktadır. Bu sular romatizmanın kronik her şekli, gut, şişmanlık gibi metabolizma bozuklukları ile raşitizm, kadın hastalıkları, cilt hastalıkları, karaciğer ve idrar yollarının ağrılı hastalıklarının tedavisinde yararlıdır.

Bölgede konaklama oldukça yaygın olarak bulunmaktadır. Kaplıca civarında modern konaklama tesisleri mevcuttur. Ayrıca bu konaklama tesislerinde termal özellikte havuz ve banyolar bulunmaktadır. Her bütçeye uygun konaklama imkanı bulunmaktadır.

                           Çeşme Ilıcaları Nerede?                           

Çeşme Ilıcaları, İzmir ilinin Çeşme ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Çeşme ilçesine bağlı Ilıca mevkiinde bulunmaktadır.  Çeşme merkeze 7 km mesafesindedir. İzmir kent merkezine yaklaşık 81 km uzaklıktadır.

                        Çeşme Ilıcaları Nasıl Gidilir?                     

Buraya hususi araç ya da toplu taşıma ile rahat şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma ile gelmek isteyenler İzmir merkezden Çeşme minibüslerine binerek ulaşım sağlayabilirler. Çeşme kaplıcalarına ulaşım Üçkuyulardan kalkan Çeşme otobüsleri ile mümkündür.

Hususi araç ile gelmek isteyenler ise, İzmir merkezden İzmir-Çeşme Otoyolu/O-32/E881 üzerinden rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments