Çeşme Kocakarı Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – İZMİR

Çeşme Kocakarı Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – İZMİR

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Çeşme Kocakarı Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Şemsiye & Şezlong – Giriş Ücretleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                                 Kocakarı Plajı Nerede?                         

Kocakarı Plajı, İzmir ilinin Çeşme ilçesi sınırları içinde Dalyan olarak bilinen mevkide yer almaktadır. İzmir merkeze 93 km uzaklıkta bulunmaktadır. Çeşme merkeze 5 km dir. Çeşme’nin kuzeybatı ucunda bulunur.

Plajın bulunduğu bölge doğal güzellikleri ile ön plana çıkmaktadır. Kocakarı Plajının sahil ve deniz tabanı yer yer kum yer yer taşlık durumdadır. Taşlık olan bölgeler çok fazla rahatsızlık vermiyor. Fakat çocuklu ailelerin deniz ayakkabılarını yanlarına almalarını tavsiye ederim. Deniz suları oldukça temiz ve berraktır. Suları oldukça soğuktur. Deniz sığ olmasından dolayı acemi yüzücüler ve çocuklu aileler tarafından ilgi görmektedir.

                  Kocakarı Plajı Giriş Ücreti                                

Kocakarı Plajı’nda Hem Ücretsiz Halk Plajı Hemde Beachlerin olduğu Ücretli yer bulunmaktadır. Özel Beachlerin olduğu bölümde Ücret karşılığında Şemsiye & Şezlong, Duş, Soyunma Kabini, Wc ve yeme içme hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

                    Kocakarı Plajı’na Nasıl Gidilir?                      

Kocakarı Plajı, İzmir ilinin Çeşme ilçesi sınırları içinde Dalyan olarak bilinen mevkide yer almaktadır. İzmir merkeze 93 km uzaklıkta bulunmaktadır. Çeşme merkeze 5 km dir. Çeşme’nin kuzeybatı ucunda bulunur. Dalyan mahallesi girişinde bulunan bir plajdır.

Kocakarı Plajına toplu taşıma ya da hususi araç ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma ile gelecek olanlar İzmir otogarına gelmelidirler. Ardından servislerle ilk önce Çeşme ilçesine ulaşmak gerekir. Plaja Çeşme merkezden toplu taşıma ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Hususi araç ile gelecekler Çeşme-Dalyan istikametinde tabelaları takip ederek ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments