Çeşme Kocakarı Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Çeşme Kocakarı Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Çeşme Kocakarı Plajı Nerede – Nasıl Gidilir? – İzmir Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Çeşme Kocakarı Plajı

Kocakarı Plajı İzmir ilinin Çeşme ilçesi sınırları içinde yer almaktadır. İzmir merkeze 93 km uzaklıkta bulunmaktadır. Çeşme merkeze 5 km dir. Çeşme’nin kuzeybatı ucunda bulunur. Dalyanda bulunan bir plajdır.

Plajın bulunduğu bölge doğal güzellikleri ile ön plana çıkmaktadır. Kocakarı Plajının sahil ve deniz tabanı yer yer kum yer yer taşlık durumdadır. Taşlık olan bölgeler çok fazla rahatsızlık vermiyor. Fakat çocuklu ailelerin deniz ayakkabılarını yanlarına almalarını tavsiye ederim. Deniz suları oldukça temiz ve berraktır. Suları oldukça soğuktur. Deniz sığ olmasından dolayı acemi yüzücüler ve çocuklu aileler tarafından ilgi görmektedir.

Bu plaj halk plajı statüsünde olduğu için giriş ücreti ödemiyorsunuz. Plaj içerisinde yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir işletme bulunmaktadır. Ayrıca şemsiye, şezlong, tuvalet ve giyinme kabinlerini de ücret karşılığında kullanma imkânı vardır.

Çeşme Kocakarı Plajı Nerede ve Nasıl Gidilir?

Kocakarı Plajı İzmir ilinin Çeşme ilçesi sınırları içinde yer almaktadır. İzmir merkeze 93 km uzaklıkta bulunmaktadır. Çeşme merkeze 5 km dir. Çeşme’nin kuzeybatı ucunda bulunur. Dalyan mahallesi girişinde bulunan bir plajdır.

OKUMALISIN  Akçakoca Paşalar Plajı Nerede-Nasıl Gidilir?

Kocakarı Plajına toplu taşıma ya da hususi araç ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma ile gelecek olanlar İzmir otogarına gelmelidirler. Ardından servislerle ilk önce Çeşme ilçesine ulaşmak gerekir. Plaja Çeşme merkezden toplu taşıma ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Hususi araç ile gelecekler Çeşme-Dalyan istikametinde tabelaları takip ederek ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.