Çeşme Nerede – Nasıl Gidilir – Çeşme’de Gezilecek Yerler – İzmir 2024

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Çeşme Nerede – Nasıl Gidilir – Çeşme’de Gezilecek Yerler  hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Çeşme Nerede – Nasıl Gidilir – Çeşme’de Gezilecek Yerler – İzmir 2024

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Çeşme Nerede – Nasıl Gidilir – Çeşme ilçesinin Tarihi, Mimarisi, Camileri ve Doğal Güzellikleri  hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

       Çeşme’de Gezilecek Yerler         

Çeşme, İzmir ilinin batısında yer alan bir ilçedir. Doğudan Urla, kuzeyden Karaburun, batıdan Ege Denizi ile çevrilidir. Deniz seviyesinden yüksekliği yaklaşık 5 metredir. Yüzölçümü 260 km²’dir

    Çeşme İlçesi Hakkında Kısa Bilgiler         

Çeşme, sadece İzmir’in turistik bir ilçesi değil. Tüm Türkiye’nin gözde yerlerinden biridir. Tatil Sezonunda plajları tıklım tıklım olan, otellerinde yer bulamadığınız, Yerli ve Yabancı ziyaretçi akınına uğrayan Türkiye’nin gözde tatil mekânıdır.

Çeşme Nerede

Çeşme Nerede?

                             Çeşme’de Ne Yapılır?                           

Çeşmeye geldiğinizde, Çeşme’ye yakın olan sakız Adası’na yarım saatte gidebilirsiniz. Çeşme’de yapılan festivallerde tatilinize renk katacaktır. Gece hayatının canlılığı sezon boyunca devam eden ünlü sanatçıların konserlerine gidebilir, Çeşme Marina’da yat kiralayabilir, günü birlik turlar ile denizin ve Çeşme ilçesinin birçok güzelliğini görebilir,  muhteşem restoranlarında deniz mahsullerinin tadına bakabilir, Su sporlarında da elverişli olan Çeşme ‘ye gelmediyseniz mutlaka uğramanızı tavsiye ediyoruz. Çeşme ilçesinde bulunan Manolya kokulu çiçekler arasında yürüyebilirsiniz.

Çeşme'de Gezilecek Yerler

Çeşme’de Gezilecek Yerler

              Çeşme’de Gezilecek Yerler                    

Özellikle tatil döneminde yerli ve yabancı ziyaretçi akınına uğrayan Çeşme’de görülmesi gereken çok yer var. Birbirinden güzel plajları ve koyları, tüm görkemiyle ayakta duran kalesi, kumsallarıyla ünlü ILICA, Şık otelleri ve sörf okullarıyla ALACATI, Eritrai Antik Kenti ve doğal yaşamıyla Ildır Köyü bunlardan bazılarıdır. Havanın kararmasıyla çeşme çarşısını gezebilirsiniz, birbirinden güzel hediyelik eşyalar bulabileceğiniz bir yerdir. Meşhur sakız dondurması ve İzmir kumrusunu da yemeden ayrılmayın.

Çeşme'de Gezilecek Yerler

Çeşme’de Gezilecek Yerler

                       Çeşme Nerede Nasıl Gidilir?              

İzmir il merkezinden yaklaşık 80 km uzaklıkta bulunan çeşme ilçesine, Kendi aracınızla 1 saat gibi kısa bir sürede ulaşabiliyorsunuz.

Havaalanından gidecekler, Havaş arabalarına binerek gidebilirler, Yaz aylarında neredeyse saatte bir kalkan otobüsler, Çeşme ilçesine ortalama 90 dakikada gidiyor. Havaş otobüslerinin ücreti 30 TL’dir.

Otogardan Çeşme ilçesine gidecekler, Çeşme ilçesine gidin Minibüslerle gidebilirler, Yaz aylarında her yarım saatte bir kalkmaktadır.

Çeşme Seyahat telefon: +90 (232) 712 6499

Kendi Aracınızla gidecekler, Narlıdere İlçesinden, İzmir-Çeşme Otoyolu’na gişelerden girdikten sonra yaklaşık 80 km uzaklıktadır. Yaklaşık olarak 1 saat sürmektedir.

Otobüs ile Çeşme’ye Nasıl Gidilir?

İzmir şehir merkezinden aktarmalı olarak çeşme ilçesine gidebilirsiniz. İlk olarak urla ilçesine giden 984 numaralı Fahrettin Altay-Urla otobüsüne binerek Urla ilçesine geliniz, Ardından 760 numaralı Urla-Çeşme otobüsü ile Çeşme’ye gidebilirsiniz.

Çeşme

Çeşme

Çeşme ilçesinin Bazı İllere olan uzaklığı;

  • İzmir Çeşme arası yaklaşık 86 km, yaklaşık 1 saat kadar sürmektedir.
  • İstanbul Çeşme arası yaklaşık 650 km, yaklaşık 9 saat kadar sürmektedir.
  • Ankara Çeşme arası yaklaşık 680 km, yaklaşık 9 saat kadar sürmektedir.
  • Denizli Çeşme arası yaklaşık 318 km,  yaklaşık 4 saat kadar sürmektedir.
  • Antalya Çeşme arası yaklaşık 540 km,  yaklaşık 7 saat 30 dakika kadar sürmektedir.
  • Manisa Çeşme arası yaklaşık 120 km,  yaklaşık 1 saat 40 dakika kadar sürmektedir.
  • Aydın Çeşme arası yaklaşık 190 km, yaklaşık 2 saat 10 dakika kadar sürmektedir.
  • Balıkesir Çeşme arası yaklaşık 265 km, yaklaşık 3 saat 30 dakika kadar sürmektedir.
  • Bursa Çeşme arası yaklaşık 415 km, yaklaşık 5 saat 15 dakika kadar sürmektedir.

Çeşme Nerede?

Çeşme’ Nerede?

Çeşme Nerede?

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.