Çeşme Pırlanta Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kamp – İZMİR

Çeşme Pırlanta Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kamp – İZMİR

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Çeşme Pırlanta Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Şemsiye & Şezlong – Giriş Ücretleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                        Pırlanta Plajı Nerede?                     

Pırlanta Plajı, İzmir ilinin Çeşme ilçesi sınırları içinde yer almaktadır. İzmir merkeze 94 km uzaklıkta bulunmaktadır. Çeşme merkeze 10 km dir. Plaj ismini pırlanta gibi parlayan ince kumlarından almaktadır. Sahilin uzunluğu yaklaşık 500 metredir. Kumsal kısmı ince kumdan meydana gelmektedir. Deniz tabanı da aynı şekilde ince kumdan oluşmaktadır. Deniz suları oldukça temiz ve berraktır. Yoğun olduğu dönemde hafif bulanıklık olmaktadır. Deniz seviyesi yaklaşık 200 metre boyunca sığ bir durumdadır. Deniz sığ olmasından dolayı acemi yüzücüler ve çocuklu aileler tarafından ilgi görmektedir.

Burada düzenli şekilde rüzgâr ve dalga olmasından dolayı su sporları yapılmaktadır. Kitesurf ve Windsurf gibi su sporları yaygın biçimde yapılmaktadır. Hem halk plajı hem de özel Beach alanları vardır.

OKUMALISIN  Kayserkaya Dağ Evleri Nerede – Nasıl Gidilir?

              Pırlanta Plajı’na Giriş Ücreti               

Plaj’a Giriş ÜCRETSİZDİR. 

İsterseniz ücret ödeyerek şezlong ve şemsiye alabilirsiniz, isterseniz de yanınızda getirdiğiniz malzemeleri kullanabilirsiniz.

       Çeşme Pırlanta Plajı’na Nasıl Gidilir?       

Pırlanta Plajı, İzmir ilinin Çeşme ilçesi sınırları içinde yer almaktadır. İzmir merkeze 94 km uzaklıkta bulunmaktadır. Çeşme merkeze 10 km dir.

Pırlanta Plajı’na Toplu taşıma ile gelecek olanlar; İzmir otogarına gelmelidirler. Ardından servislerle ilk önce Çeşme ilçesine ulaşmak gerekir. Otogar’dan kalkan dolmuşlar yolcu taşıyor. Çiftlikköy ve Altınkum yönüne giden dolmuşların bir kısmı Pırlanta Plajı’na uğruyor.

Plaja hususi aracınızla gelmek için Çeşme merkezden Çiftlikköy istikameti üzerinde devam etmelisiniz. Çiftlikköy’ü geçtikten sonra sağa dönüp aşağı indiğinizde Pırlanta Plajı’na ulaşacaksınız.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.