Anasayfa / Ege Bölgesi / Çeşme Pırlanta Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Çeşme Pırlanta Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Çeşme Pırlanta Plajı Nerede – Nasıl Gidilir? – İzmir Gezi Rehberi  hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Çeşme Pırlanta Plajı

Pırlanta Plajı İzmir ilinin Çeşme ilçesi sınırları içinde yer almaktadır. İzmir merkeze 94 km uzaklıkta bulunmaktadır. Çeşme merkeze 10 km dir.

Plaj ismini pırlanta gibi parlayan ince kumlarından almaktadır. Sahilin uzunluğu yaklaşık 500 metredir. Kumsal kısmı ince kumdan meydana gelmektedir. Deniz tabanı da aynı şekilde ince kumdan oluşmaktadır. Deniz suları oldukça temiz ve berraktır. Yoğun olduğu dönemde hafif bulanıklık olmaktadır. Deniz seviyesi yaklaşık 200 metre boyunca sığ bir durumdadır. Deniz sığ olmasından dolayı acemi yüzücüler ve çocuklu aileler tarafından ilgi görmektedir.

Burada düzenli şekilde rüzgâr ve dalga olmasından dolayı su sporları yapılmaktadır. Kitesurf ve Windsurf gibi su sporları yaygın biçimde yapılmaktadır. Hem halk plajı hem de özel Beach alanları vardır. Bu plajda ister ücret ödeyerek şezlong ve şemsiye alabilirsiniz, isterseniz de yanınızda getirdiğiniz malzemeleri kullanabilirsiniz. Plaja giriş tamamen ücretsizdir.

OKUMALISIN  Enver Paşa Köşkü Nerede - Nasıl Gidilir - Büyükçekmece - İstanbul?

Ayrıca plajın bulunduğu bölge SİT alanı olması sebebiyle muhteşem bir doğaya sahiptir.

Çeşme Pırlanta Plajı Nerede ve Nasıl Gidilir?

Pırlanta Plajı İzmir ilinin Çeşme ilçesi sınırları içinde yer almaktadır. İzmir merkeze 94 km uzaklıkta bulunmaktadır. Çeşme merkeze 10 km dir.

Altınkum Plajına toplu taşıma ya da hususi araç ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma ile gelecek olanlar İzmir otogarına gelmelidirler. Ardından servislerle ilk önce Çeşme ilçesine ulaşmak gerekir. Otogar’dan kalkan dolmuşlar yolcu taşıyor. Çiftlikköy ve Altınkum yönüne giden dolmuşların bir kısmı Pırlanta Plajı’na uğruyor.

Plaja hususi aracınızla gelmek için Çeşme merkezden Çiftlikköy istikameti üzerinde devam etmelisiniz. Çiftlikköy’ü geçtikten sonra sağa dönüp aşağı indiğinizde Pırlanta Plajı’na ulaşacaksınız.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir – Kahvaltı – Piknik – İstanbul

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir –  Kahvaltı – Piknik & Mangal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir