Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Anasayfa / Ege Bölgesi / Çeşme Tekke Koyu Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Çeşme Tekke Koyu Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Çeşme Tekke Koyu Plajı Nerede – Nasıl Gidilir? – İzmir Gezi Rehberi  hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Çeşme Tekke Koyu Plajı

Tekke Koyu ve Plajı İzmir ilinin Çeşme ilçesi sınırları içinde yer almaktadır. İzmir merkeze 88 km uzaklıkta bulunmaktadır. Çeşme merkezde yer almaktadır. 6 Eylül Mahallesi sınırları içindedir.

Tekke Koyu Çeşme merkezde bulunan küçük bir koy olarak karşımıza çıkmaktadır. Plaj da aynı şekilde bu koy da bulunan Çeşme’nin en küçük plajdır. İsmini ise plajın üzerinde kalıntıları bulunan Osmanlı Tekkesinden almaktadır.

Sahili genellikle çakıl taşlardan oluşmaktadır. Deniz tabanı ise ilk birkaç metre çakıl taşı biraz daha ilerisi kumdan oluşmaktadır. Deniz suları oldukça temiz ve berraktır. Deniz sığ olmasından dolayı acemi yüzücüler ve çocuklu aileler tarafından ilgi görmektedir. Merkeze yakın olduğu için özellikle hafta sonları yoğundur.

Tekke Plajında alışveriş yapacağınız bir tesis bulunmaktadır. Burada şezlonglar ücretsiz iken şemsiyeden ücret alınmaktadır. Ayrıca halk plajı olduğu için giriş ücreti alınmamaktadır.

Çeşme Tekke Koyu Plajı Nerede ve Nasıl Gidilir?

Tekke Koyu ve Plajı İzmir ilinin Çeşme ilçesi sınırları içinde yer almaktadır. İzmir merkeze 88 km uzaklıkta bulunmaktadır. Çeşme merkezde yer almaktadır. 6 Eylül Mahallesi sınırları içindedir.

OKUMALISIN  Muğla Sultaniye Kaplıcaları - Çamur Banyosu

Tekke Koyu ve Plajına toplu taşıma ya da hususi araç ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma ile gelecek olanlar İzmir otogarına gelmelidirler. Ardından servislerle ilk önce Çeşme ilçesine ulaşmak gerekir.

Plaja hususi aracınızla gelmek için Çeşme merkezden tabelaları takip etmelisiniz. Çeşme merkezde bulunan plaja yürüyerek 5-10 dakikada ulaşabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Niğde Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Niğde Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir? – Niğde Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir