Anasayfa / Ege Bölgesi / Çeşmealtı Mavi Plaj Nerede – Nasıl Gidilir – İzmir Denize Girilecek Yerler

Çeşmealtı Mavi Plaj Nerede – Nasıl Gidilir – İzmir Denize Girilecek Yerler

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Çeşmealtı Mavi Plaj Nerede – Nasıl Gidilir – Şemsiye & Şezlong ve Giriş Ücretleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                    Urla Çeşmealtı Mavi Plaj Hakkında               

Çeşmealtı Plajı, İzmir ilinin Urla ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. İzmir şehir merkezine yaklaşık olarak 45 km uzaklığa sahiptir. İzmir şehir merkezine en yakın halk plajları içerisinde yer almaktadır.

Plaj kumu biraz taşlıktır. Deniz ayakkabısı ile gelinmesi tavsiye edilir.  Deniz suları oldukça temiz ve berraktır. Suları oldukça soğuk bir yapıya sahiptir. Plaj halk plajı ve Beach club olarak iki ayrı bölümden oluşmaktadır. özel işletmeler tarafından işletiliyor. Şemsiye ve şezlongları bu işletmeden alabilirsiniz.

Bu plaj özelikle ulaşım kolaylığından dolayı oldukça yoğun olmaktadır. Günübirlik denize gelmek isteyenlerde yoğun olarak tercih etmektedir. Hafta sonları yoğun olmasından dolayı hafta içi gitmenizi tavsiye ederim. Hafta sonu gidecekseniz erken saatleri tercih etmelisiniz. Sahil şeridi boyunca birçok tesisi bulunmaktadır. Ayrıca iskeleler ve plaj halkın ücretsiz kullanımına açık konumdadır. Şezlong ve yeme içme gibi hizmetler için tesislerden faydalanmalısınız.

OKUMALISIN  Işık Dağı Karagöl Jeositi Nerede - Nasıl Gidilir - Kamp - Piknik?

                      Urla Çeşmealtı Mavi Plaj Nerede?             

Plaj, İzmir ilinin Urla ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. İzmir şehir merkezine yaklaşık olarak 45 km uzaklığa sahiptir. İzmir şehir merkezine en yakın halk plajları içerisinde yer almaktadır.

                  Urla Çeşmealtı Mavi Plaj’a Nasıl Gidilir?   

Çeşmealtı Plajı(Mavi Plaj) toplu taşıma ya da hususi araç ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Buraya ulaşmak için ilk önce Urla ilçesine ulaşmanız gerekir.  İlçe merkezine yaklaşık 11 km uzaklıktadır. Aşağı yukarı 20 dk. sürmektedir. Hususi aracınızla tabelaları takip ederek ulaşım sağlayabilirsiniz.

İzmir merkezden direk olarak otobüs yok. Urla otobüslerine bindikten sonra Urla merkezde inip Çeşmealtı Dolmuşlarına binerek gidebilirsiniz. Arena Beach olarak bilinen yerde inip yürüme mesafesindedir.

İzmir Merkezden; F.ALTAY AKTARMA MERKEZİ – URLA arası hizmet veren 984 nolu otobüs ile gelebilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Mehmet Akif Ersoy Evi ve Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Çanakkale

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Mehmet Akif Ersoy evi ve Müzesi  Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir