Anasayfa / Ankara / Cezayir Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

Cezayir Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Cezayir Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir? – Vize İşlemleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Cezayir Ankara Büyükelçiliği Hakkında;

Büyükelçilikler Her ülkede olduğu gibi Ülkelerin Başkentlerinde bulunmaktadır. Ülkemizde Cezayir Büyükelçiliği, Başkent Ankara’da bulunmaktadır Cezayir Büyükelçiliğin görevi, Türkiye Cumhuriyeti ile Cezayir ülkesi arasındaki ilişkileri yönetmektedir. Türkiye’deki en yetkili birimi olmakla birlikte Cezayir Ülkesine gitmek isteyen, ticari veya turistik vize işlemlerini, yeşil kart taleplerini alan ve sonuca bağlayan bir yerdir.

-Büyükelçilikler Randevu ile çalışmaktadır.

-Vize işlemleri Başvuru sonuçları En az 1 ay sürüyor (seyahat etmeden 2-3 ay önce vize işlemlerini yapmanızı öneriyoruz)

Cezayir Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri;

Konsolosluk Bölümü çalışma saati; Pazartesi-Perşembe 09.00-12.00 -13.00-17.00

                                                                            Cuma 09.00-12.00- 13.00-16.00 saatleri arası,

Vize Bölümü Çalışma Saati; Pazartesi-Cuma arası 10.00-12.00- 16.00-17.00 arası çalışılmaktadır.

OKUMALISIN  Yedigöller Milli Parkı Nerede - Nasıl Gidilir? 

 Dini Bayramlar ve Resmi Tatillerde Kapalıdır.

Cezayir Ankara Büyükelçiliği İletişim Bilgileri;

Adres: Şehit Ersan Caddesi 42 Çankaya/Ankara

Tel: +90 312 468 77 19

Cezayir Ankara Büyükelçiliği’ne Nasıl Gidilir;

Ankara ilinin Çankaya ilçesi sınırları içerisinde Çankaya Caddesi üzerinde bulunmaktadır.

Cezayir Büyükelçiliğine gitmek için;

Havayolu ile Gelecekler,

Esenboğa Havaalanında indikten sonra Belediye Otobüsü veya Havaş ile Kızılay’a kadar gelebiliyorsunuz. Kızılay’dan Güvenpark önünden Kalkan 135-408413 otobüslerine binerek Atakule durağında indikten sonra Atakule önünden Çankaya Caddesi boyunca eski Cumhurbaşkanlığına doğru yürüdüğünüzde hemen sol tarafınızda kalacaktır.

Demiryolu ile Gelecekler,

Ankara Tren Garında indikten sonra, hemen önünden kalkan Sıhhiye veya Ulus yönüne giden dolmuşlara binerek Ulus veya Sıhhiye’ye gelmelisiniz. Buradan Kalkan 135-408413 otobüslerine binerek Atakule durağında indikten sonra Atakule önünden Çankaya Caddesi boyunca eski Cumhurbaşkanlığına doğru yürüdüğünüzde hemen sol tarafınızda kalacaktır. Ya da Tren garı önünde bulunan taksi yardımıyla 10 dakika içerisinde gidebilirsiniz.

Karayolu ile Gelecekler,

Kendi aracınızla gidecekseniz eğer, Ulus-Sıhhiye-Kızılay-Bakanlıklar yönünde ilerledikten sonra Kuğulu Park tünelinden devam ederek Cinnah caddesi boyunca devam ediniz, bu dik rampanın devamında yol Atakule olarak bilinen alışveriş merkezi önünde bir kavşak sizi bekliyor.  Bu kavşaktan sola doğru dönerek aşağı doğru ilerlerken Cezayir Büyükelçiliği 100 metre sonra solda kalacaktır.

OKUMALISIN  Adrasan Suluada Nerede - Nasıl Gidilir - Tekne Turu Fiyatları 2021

Otobüs ile Gidecekler,

Ulus-Sıhhiye-Kızılay duraklarından, 135-408413 hatların herhangi birisine binip Atakule durağında indikten sonra Atakule önünden Çankaya Caddesi boyunca eski Cumhurbaşkanlığına doğru yürüdüğünüzde hemen sol tarafınızda kalacaktır.

Metro ile Gelecekler,

Ulus-Sıhhiye-Kızılay istasyonunda indikten sonra,  135-408413 hatların herhangi birisine binip Atakule durağında indikten sonra Atakule önünden Çankaya Caddesi boyunca eski Cumhurbaşkanlığına doğru yürüdüğünüzde hemen sol tarafınızda kalacaktır.

 -Navigasyon ile gelmek isteseniz, Altta yerleştirdiğimiz haritayı kullanarak kolay bir şekilde gelebilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

İzmir Bademler Köyü Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere İzmir Bademler Köyü Nerede – Nasıl Gidilir – Ne Yenir – Neler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir