Anasayfa / Cafe - Restaurant / Çiçekli Köy – Yaka Köy Nerede – Nasıl Gidilir – Kahvaltı – İZMİR

Çiçekli Köy – Yaka Köy Nerede – Nasıl Gidilir – Kahvaltı – İZMİR

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda İzmir Çiçekli Köy – Yaka Köy Nerede – Nasıl Gidilir – Kahvaltı Mekanları  hakkında bilgiler vereceğiz.

       Çiçekli Köyü – Yaka Köyü Nerede?         

İzmir ilinin Bornova ilçesine bağlı olan bu köyler, İzmir şehir merkezine yarım saat uzaklıktadır. Bu Köyler, temiz havası, çam ağaçları, rengarenk çiçekleri, kahvaltı salonları ve piknik alanları ile özellikle hafta sonları İzmirliler tarafından yoğun ilgi görmektedir. Kahvaltı yapmak isteyenlerin bir numaralı tercihidir.

Çam ormanlarıyla kaplı bu iki komşu köy, temiz havası, rengarenk çiçekleri, yöresel ürünleri, kahvaltı mekanları ve piknik alanlarıyla ziyaretçilerine stresten uzak keyifli vakit geçirmek isteyenlerin uğrak yeridir.

Çiçekli Köy – Yaka Köy Hakkında Bilgiler

1817 yılında 17 Boşnak aile Sarayova’dan göç ederek Bornova mevkiinde bulunan Çiçekli Köyü kurmuş. Bahar aylarında açan birbirinden farklı   çiçeklerin açtığı bu yere buraya Çiçekli Köy adını verdikleri söylenmektedir.

Çiçekli Köy ve Yaka Köyü son yıllarda çok meşhur olan ve gün geçtikçe daha çok ziyaretçi gelmektedir. Köylerin bu kadar çok rağbet görmesinin sebebi şüphesiz doğal güzelliği ve burada sunulan kahvaltı hizmetidir.

OKUMALISIN  Topuk Yaylası Tabiat Parkı Nerede - Nasıl Gidilir?

Çocuklu ailelerin en çok tercih ettiği yerlerin başında gelmektedir. Hayvanat bahçesi, çocuk parkı ve çocuk salonu var. Tavus kuşunun, tavukların, ördeklerin olduğu bir bölüm de bulunuyor. Ayrıca, çocuklarınızın ata binebileceği yerde bulunmaktadır. Hafta sonu için İzmir de gidebileceğiniz güzel bir yerdir. Keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Ayrıca, Çiçekliköy’e giderseniz mutlaka görülmesi gereken değerleri arasında yer arasında binlerce yıllık Hamidiye Camisi, 1817 yılında inşa edilmiş ve hala özelliğini koruyan Fatih Sultan Köprüsü ile geçmişte Manisa ile Aydın arasında kervan yolu olarak kullanılan tarihi taş köprü bulunuyor. Gezmenizi tavsiye ediyoruz.

        Çiçekli Köyü – Yaka Köyü Kahvaltı             

Sabah 08.00 dan itibaren kahvaltı yapma imkânı sunuluyor. Hafta sonu yoğun olduğunu belirtmek isteriz. Ama çok sayıda kahvaltı mekânı var Gerek Çiçekli Köyde Gerekse Yaka Köyünde. Erken rezervasyon yaparak giderseniz daha rahat oluyor. Şehrin gürültüsünden uzak sessiz sakin bir yer. Muhteşem doğa manzaralı yerdir.

Kahvaltıda genel olarak;

 • Semaverde Çay
 • Patates Salatası
 • Salça Ezmesi: acı değil
 • Sigara Böreği
 • Siyah Zeytin
 • Yeşil Zeytin
 • Fıstıklı Macar Salamı
 • Teneke Tulum Peyniri
 • Kaşar Peyniri
 • Domates-Salatalık Söğüş
 • Tereyağı + Tava Yoğurdu ve Beyaz Peynir ile hazırlanmış özel sos
OKUMALISIN  Atatürk Kent Ormanı Nerede - Nasıl Gidilir - Giriş Ücreti - Extremepark

Çiçekli Köyü-Yaka Köyü Kahvaltı Fiyatları

Kahvaltı ücretleri 40TL ile 60TL arasında değişmektedir. Sofranızda ekstralar olursa fiyatlar çok artıyor, 0-5 yaş ücretsizdir. (Ekstra olarak söyleyebileceğiniz, menemen, Haşlanmış yumurta, sahanda yumurta, sıkma portakal suyu gibi ekstralar söyleyebilirsiniz.)

Eğer Çiçekli Köy veya Yaka Köyünde Kahvaltı yapmadan bu bölgede piknik yapabileceğiniz yer olarak, Çiçekli Tabiat Parkını tavsiye ediyoruz. Evinizden getirdiğiniz piknik malzemeleriyle mangal yapabilirsiniz.

Çiçekli Köy – Yaka Köy’e Nasıl Gidilir?

İzmir’den Çiçekliköy’e gitmek için Bornova-Manisa yolundan gitmelisiniz.

Bornova ilçesine geldiğinizde tabelalar yardımıyla Çiçekli köye ulaşabilirsiniz.

Bornova Çiçekli Köy arası 9km.

Çiçekli Köyü’ne geldiğinizde Çamlık Caddesi ve Yaka Caddesi üzerinde birçok kahvaltı mekanını görebilirsiniz.

Çiçekli Köy – Yaka Köy’e Toplu Taşıma ile Gidecekler;

Otobüs ile gidecekler, Bornova’da EVKA5 Metro durağından Beşyol Köyü’ne giden 316 numaralı otobüsler Çiçekli Mesire Alanı, Çamaltı güzergahını takip ederek Çiçekli Köyü’nden geçerek devam eder.

 Otobüs sabah 09:00’dan önce 2 sefer, akşam ise 17:40 ve 19:00 saatlerinde 2 sefer olarak düzenliyor.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Sasalı Piknik Alanı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Sasalı Kent Ormanı

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Sasalı Kent Ormanı – Piknik Alanı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir