Çiçekli Köy Yaka Köy Nerede – Nasıl Gidilir – Kahvaltı – İZMİR

Çiçekli Köy Yaka Köy Nerede – Nasıl Gidilir – Kahvaltı – İZMİR

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Çiçekli Köy Yaka Köy Nerede – Nasıl Gidilir – Kahvaltı Mekanları  hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                  Çiçekli Köy Yaka Köyü Nerede?                

İzmir ilinin Bornova ilçesine bağlı olan bu köyler, İzmir şehir merkezine yarım saat uzaklıktadır. Bu Köyler, temiz havası, çam ağaçları, rengarenk çiçekleri, kahvaltı salonları ve piknik alanları ile özellikle hafta sonları İzmirliler tarafından yoğun ilgi görmektedir. Kahvaltı yapmak isteyenlerin bir numaralı tercihidir.

Çam ormanlarıyla kaplı bu iki komşu köy, temiz havası, rengarenk çiçekleri, yöresel ürünleri, kahvaltı mekanları ve piknik alanlarıyla ziyaretçilerine stresten uzak keyifli vakit geçirmek isteyenlerin uğrak yeridir.

           Çiçekli Köy Yaka Köy Hakkında Bilgiler        

1817 yılında 17 Boşnak aile Sarayova’dan göç ederek Bornova mevkiinde bulunan Çiçekli Köyü kurmuş. Bahar aylarında açan birbirinden farklı   çiçeklerin açtığı bu yere buraya Çiçekli Köy adını verdikleri söylenmektedir.

Köylerin bu kadar çok rağbet görmesinin sebebi şüphesiz doğal güzelliği ve burada sunulan kahvaltı hizmetidir.

Çocuklu ailelerin en çok tercih ettiği yerlerin başında gelmektedir. Hayvanat bahçesi, çocuk parkı ve çocuk salonu var. Tavus kuşunun, tavukların, ördeklerin olduğu bir bölüm de bulunuyor. Ayrıca, çocuklarınızın ata binebileceği yerde bulunmaktadır. Hafta sonu için İzmir de gidebileceğiniz güzel bir yerdir. Keyifli vakit geçirebilirsiniz.

                        Yaka Köy Gezilecek Yerler                    

Ayrıca, Çiçekliköy’e giderseniz mutlaka görülmesi gereken değerleri arasında yer arasında binlerce yıllık Hamidiye Camisi, 1817 yılında inşa edilmiş ve hala özelliğini koruyan Fatih Sultan Köprüsü ile geçmişte Manisa ile Aydın arasında kervan yolu olarak kullanılan tarihi taş köprü bulunuyor. Gezmenizi tavsiye ediyoruz.

        Çiçekli Köyü Yaka Köyü Kahvaltı Mekanları         

Sabah 08.00 dan itibaren kahvaltı yapma imkânı sunuluyor. Hafta sonu yoğun olduğunu belirtmek isteriz. Ama çok sayıda kahvaltı mekânı var Gerek Çiçekli Köyde Gerekse Yaka Köyünde. Erken rezervasyon yaparak giderseniz daha rahat oluyor. Şehrin gürültüsünden uzak sessiz sakin bir yer. Muhteşem doğa manzaralı yerdir.

        Çiçekli Köyü Yaka Köyünde Neler Yapılır?     

Eğer Çiçekli Köy veya Yaka Köyünde Kahvaltı yapmadan bu bölgede piknik yapabileceğiniz yer olarak, Çiçekli Tabiat Parkını tavsiye ediyoruz. Evinizden getirdiğiniz piknik malzemeleriyle mangal yapabilirsiniz. Ayrıca Köy ve çevresi güzel yürüyüş rotası oluşturmaktadır.

                 Çiçekli Köy Yaka Köy’e Nasıl Gidilir?        

İzmir’den Çiçekliköy’e gitmek için Bornova – Manisa yolundan gitmelisiniz.

Bornova ilçesine geldiğinizde tabelalar yardımıyla Çiçekli köye ulaşabilirsiniz.

Bornova Çiçekli Köy arası 9km.

Çiçekli Köyü’ne geldiğinizde Çamlık Caddesi ve Yaka Caddesi üzerinde birçok kahvaltı mekanını görebilirsiniz.

Çiçekli Köy Yaka Köy’e Toplu Taşıma ile Nasıl Gidilir?

Yaka Köy’e Otobüs ile Nasıl Gidilir?

Bornova’da EVKA5 Metro durağından Beşyol Köyü’ne giden 316 numaralı otobüsler Çiçekli Mesire Alanı, Çamaltı güzergahını takip ederek Çiçekli Köyü’nden geçerek devam eder.

 Otobüs sabah 09:00’dan önce 2 sefer, akşam ise 17:40 ve 19:00 saatlerinde 2 sefer olarak düzenliyor.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.