Çiçekli Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti 2021 – İzmir

Çiçekli Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti 2021 – İzmir

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Çiçekli Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Piknik Alanları hakkında bilgiler vereceğiz.

   Çiçekli Tabiat Parkı Nerede?   

Çiçekli Tabiat Parkı, İzmir ili Bornova ilçesi Karaçam/Çiçekli köyünde bulunmaktadır. İzmir iline uzaklığı 20 km’dir. Çiçekli Tabiat Parkı içerisinde Sahada büfe, WC, piknik üniteleri bulunmaktadır. Elektrik içme ve kullanma suyu bulunmaktadır.

Çiçekli Tabiat Parkı Hakkında Bilgiler

Çiçekli Tabiat Parkı 1. Derece Doğal Sit alanı içerisinde yer almaktadır. 2011 yılında   Bakanlık Makamının oluru ile Tabiat Parkı olarak ilan edilmiştir.20,91 hektarlık alana sahiptir. Tabiat parkı Özellikle Günübirlik piknik alanı olarak tercih edilmektedir. Park içerisinde, piknik masaları, çeşme, çocuk oyun alanı, yürüyüş yolu bulunmaktadır.

Çiçekli Tabiat Parkında, doğa yürüyüşü, foto safari, bisiklet gezintisi faaliyetleri yapılabilir. Sahada kır büfesi piknik üniteleri mevcuttur. İzmir şehir merkezine ve Manisa iline yakınlığıyla bilinmektedir. Doğal dokusu bozulmamış ve halkın ihtiyaçlarını rahatça görebileceği bir yerdir.

Tabiat Park İçerisinde Neler Var…

Ağaç çeşidi olarak, Kızılçam, fıstıkçamı, arizona servisi, Akdeniz servisi, çınar, katalpa, okaliptüs, meşeler, funda, zeytin, kuşkonmaz, orman sarmaşığı, karaçalı, ateş dikeni, zakkum bulunur.

OKUMALISIN  Beyoğlu Gezilecek Yerler - Beyoğlu Gezi Rehberi - İSTANBUL

Hayvan çeşitliliği olarak, Solucanlar, yumuşakçalar, salyangoz, eklem bacaklılar, akrepler, kırkayaklar, teşbih böcekleri, çıyanlar, çekirgeler, ağaçkakanlar, arılar, karıncalar, kurbağalar, kaplumbağalar, kertenkeleler, yılanlar, atmacalar, doğanlar, bülbül, karatavuk, ispinoz, sığırcık, kargalar, kirpi, köstebek, sincap, fare, tilki, sansar, gelincik, yaban domuzu bulunmaktadır.

İzmir Şehir merkezine yakın olan bir alanda bulunmakla birlikte halkın dinlenme ve piknik ihtiyacını karşılayacak ormanlık alana sahiptir. Mangal yakmak serbesttir.

 Çiçekli Tabiat Parkı Giriş Ücreti 2021 

Otomobil Başı …………. 30 TL

09.00-22.30 Saatleri arasında tabiat parkını kullanabilirsiniz.

 Çiçekli Tabiat Parkı’na Nasıl Gidilir?

Çiçekli Tabiat Parkı Bornova İlçesi, Karaçam/Çiçekli köy mevkiinde yer almaktadır.

İzmir il merkezine 18 km, Bornova ilçe merkezine 9 km. uzaklıktadır.

İzmir Manisa kara-yolundan devam ettiğinizde Tabelalar yardımıyla rahatça bulabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.