Anasayfa / Doğal Güzellikler / Çiftlik Koyu – Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Çiftlik Koyu – Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Çiftlik Koyu – Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Muğla Gezi Rehberi hakkında bilgiler vereceğiz.

   Çiftlik Koyu – Plajı Hakkında Bilgiler   

Çiftlik Koyu ve Plajı, Muğla’nın Marmaris ilçesinin güneybatısında yer almaktadır. Marmaris ilçe merkezine yaklaşık 30 km uzaklıkta bulunur.

Çiftlik Koyu özellikle sahili ile ön plana çıkmaktadır. Plaj tamamen büyük taneli kumlarla kaplıdır. Deniz durgun ve inanılmaz berrak bir yapıya sahiptir. Yerli yabancı birçok turist tarafından ilgi görmektedir.  Plaj mavi bayraklıdır. Yüzmek isteyenler için ideal bir yerdir.

Çiftlik Koyu aynı zamanda günübirlik teknelerin popüler uğrak yerlerindendir. Koyun kayalık yapısı bölgede dalış turizmi açısında önemli bir imkân sağlamaktadır. Berrak yapısıyla deniz altındaki yaşantıya çıplak gözle şahit olabilirsiniz. Su sporları da yapma imkânının olduğu çiftlik koyunda sürekli aktiviteler bulunmaktadır. Burada tatilin nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz.

Bölgede otel ve 3 tane restoran bulunur. Restoranda yemek yenildiğinde şezlong, şemsiye ücreti alınmıyor.

      Çiftlik Koyu – Plajı’na Nasıl Gidilir?   

Çiftlik Koyu ve Plajı, Muğla’nın Marmaris ilçesinin güneybatısında yer almaktadır. Marmaris ilçe merkezine yaklaşık 30 km uzaklıkta bulunur.

OKUMALISIN  Paşabağı – Rahipler Vadisi Nerede – Nasıl Gidilir?

Çiftlik koyu için öncelikle Bayırköy’e gelmeniz gerekiyor. Bayırköy’deki anıt çınar ağacının oradaki sapaktan girdiğinizde, maki ormanlarıyla dolu bir yoldan ilerleyerek çiftlik koyuna ulaşıyorsunuz.

Bunun dışında Bayırköy’den buraya minibüs seferleri de düzenlenmektedir. Marmaris tarafından gelecek olanlar ise, Marmaris’ten çiftlik koyuna gelen tekneleri kullanabilir.

Hususi aracı ile gelecek olanlar için bazı iller Marmaris ile arasındaki mesafe;

  • Muğla Marmaris arası yaklaşık 54 km
  • Denizli Marmaris arası yaklaşık 183 km
  • Aydın Marmaris arası yaklaşık 151 km
  • İzmir Marmaris arası yaklaşık 271 km
  • İstanbul Marmaris arası yaklaşık 813 km
  • Bursa Marmaris arası yaklaşık 578 km
  • Kocaeli Marmaris arası yaklaşık 721 km
  • Eskişehir Marmaris arası yaklaşık 541 km
  • Ankara Marmaris arası yaklaşık 643 km

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Eğirdir Yeşilada Nerede – Nasıl Gidilir – Yeşilada Gezilecek Yerler

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Eğirdir Yeşilada Nerede – Nasıl Gidilir – Neler Yapılır – Yeşilada Gezilecek Yerler hakkında bilgiler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir