Çilingöz Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Çatalca – İstanbul

Çilingöz Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Çatalca – İstanbul

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Çilingöz Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Kamp Alanları – Çilingöz  Tabiat Parkı Giriş Ücretleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                    Çilingöz Plajı Hakkında Bilgiler                  

Çilingöz Plajı, İstanbul ilinin Çatalca ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Çatalca ilçesindeki Yalıköy mevkiinde yer almaktadır. İlçe merkezine 65 kilometre uzaklıkta yer alıyor.

Çilingöz Plajı İstanbul’da denize girilebilecek yerlerin ilk sıralarında bulunan sahillerdendir. Karadeniz koyu Göl, deniz ve ormanın bir arada bulunduğu büyüleyici bir doğası bulunmaktadır. Burada kamp kurma şansına da sahipsiniz. Ayrıca burada piknik de yapabilirsiniz.

Son dönemde yoğunluğun arttığı Çilingöz Plajına özellikle hafta içi gitmenizi tavsiye ederiz. Buraya aile gelebilirsiniz.  Cankurtaran, Çocuk Parkı, Duş, Güvenlik, Masa + Sandalye, Otopark, Piknik Alanı, Şezlong, Tuvalet, Büfe, Restoran imkanları bulunmaktadır.

Cilingöz Tabiat Parkı Kamp Ücreti 2022 Yılı

Otomobil + Ortak Kullanım …….. 75 TL (4 kişiye kadar)

        Çilingöz Tabiat Parkı Giriş Ücreti 2022 Yılı          

– Şahıs: 16 TL

– Bisiklet: 16 TL

– Motosiklet ve Atv + Ortak Kullanım: 39 TL

– Otomobil + Ortak Kullanım: 51 TL

– Minibüs + Ortak Kullanım: 123 TL

 – Midibüs + Ortak Kullanım: 193 TL

– Otobüs + Ortak Kullanım: 375 TL

Not: Yukarıdaki fiyatlar günübirlik akşam 21.00’a kadar geçerli olmaktadır.

Not:  konaklama fiyatları sabah saat 11.00 a kadar geçerlidir.

               Çilingöz Plajı  Kamp Alanı Hakkında               

Derin ormanların içinde, deniz kenarında çok güzel bir yer. Çadırlı kamp yapabiliyorsunuz. Toprak üstü olmamak kaydıyla ateş yakabilirsiniz. odununuzu Yalıköy’den almanızı tavsiye ederiz.  Kamp alanının gerisi devasa bir orman. Çakal, tilki ve yaban domuzu var.

                              Çilingöz Plajı Nerede?                             

Çilingöz Plajı İstanbul ilinin Çatalca ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Çatalca ilçesindeki Yalıköy mevkiinde yer almaktadır. İlçe merkezine 65 kilometre uzaklıkta yer alıyor.

                   Çilingöz Plajı’na Nasıl Gidilir?                        

Buraya toplu taşıma veya hususi aracınız ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Otobüs ile gelmek isteyen kişiler, 404 nolu otobüse binerek bölgeye ulaşabilirler. Bundan sonrasında taksi veya yürüyerek gidebilirsiniz.

Kişisel aracınızla Çatalca – Kestanelikten veya Otoyol üzerinden Çerkezköy’e gelmeden Kapalı yönüne dönerek ulaşabilirsiniz. Navigasyon ile gitmek isteyenler, Altta yerleştirdiğimiz harita yardımı ile kolayca ulaşabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments