Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Anasayfa / Doğal Güzellikler / Cımbar Vadisi Nerede – Nasıl Gidilir?

Cımbar Vadisi Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Cımbar Vadisi Nerede – Nasıl Gidilir? – Niğde Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Cımbar Vadisi Hakkında;

Cımbar Vadisi, Niğde ilinin Çamardı ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Çamardı ilçesine bağlı Demirkazık köyü bölgesinde bulunmaktadır. Niğde merkeze yaklaşık olarak 66 km mesafededir. Aladağlar Milli Parkı sınırları içerisindedir.

Cımbar Vadisi özellikle doğanın yüzünü sert gösterdiği noktaların başında gelmektedir. Burası en fazla Tırmanış sporu ile ilgilenenler tarafından ziyaret edilmektedir. Birçok tırmanış rotası bulunmaktadır. Hem profesyonel anlamda hem de amatör olarak tırmanış yapılacak alanlar mevcuttur. Eğer sizde adrenalin dolu bir zaman geçirerek yeni yerler keşfetmek istiyorsanız buraya kesinlikle gelmelisiniz.

Konaklama için Çadır kurma ve Demirkazık Köyü’nde bulunan dağ evinde kalma şansına sahipsiniz. Dağ evinde kalmak için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmemektedir.  Evde elektrik ve su imkanı bulunmaktadır. Genellikle evde kalıp ayrılma vakti geldiğinde kalan kişiler kendi istekleri doğrultusunda bağış yapmaktadır.

Cımbar Vadisi Nerede?

Cımbar Vadisi Niğde ilinin Çamardı ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Çamardı ilçesine bağlı Demirkazık köyü bölgesinde bulunmaktadır. Niğde merkeze yaklaşık olarak 66 km mesafededir. Aladağlar Milli Parkı sınırları içerisindedir.

OKUMALISIN  Dalaman Çevresinde Arabayla Gezilecek Yerler

Cımbar Vadisi Nasıl Gidilir?

Cımbar Vadisi ‘ne ulaşmak için hususi aracınız ya da toplu taşıma araçları kullanabilirsiniz. Bu vadiye ulaşmak için Demirkazık Köyüne ulaşmanız gerekmektedir. Hususi araç ile Niğde merkezden gelenler D805 yolundan devam ederek Çamardı yol ayrımından devam ederek ulaşım sağlayabilirler.

Toplu taşıma ile gelenler, öncelikle Çamardı’na ulamaları gerekmektedir. Demirkazık Köyü ayrımında inilerek 2 km yürümeleri gerekmektedir.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Amasya Arkeoloji Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Amasya Arkeoloji Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir? – Amasya Gezilecek Yerler hakkında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir