Cin Ali Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ankara

Cin Ali Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ankara

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Cin Ali Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir –  Giriş Ücreti – Ziyaret Saati – Müze içerisinde Neler Var? bu konular hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Müze, Ankara ilinin Çankaya ilçesi Kavaklıdere semti sınırları içerisinde bulunuyor. Bu müzede 7’den 70’e herkesin gönlünde yer edinen “Cin Ali” karakterinin 10 kitaplık maceraları bulunmaktadır. 2016 yılından itibaren Cin Ali Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından yapılan çalışmalar sonrasında hizmet vermektedir.

Müzesinin en dikkat çeken kısımı müze binasının renkleri desek yanlış olmaz galiba. Müze binasının sarı çizgili camları, sarı saksıları ve sarı masaları var. Bunun tek nedeni Cin Ali Kitabının sarı renkli olmasıdır.

Cin Ali müzesi içerisinde, Çocuk ve Yetişkinlere hitap eden kütüphane,  Seminer ve sergi salonu, tatlı bir kafesi, hediyelik eşya dükkânı bulunuyor. Bu minik ve şirin kafeye oturup çay-kahve içebilir,  Siyah Önlüklerden giyip ilkokul sıralarında sohbet edebilir, Fotoğraf çektirebilirsiniz. Hediyelik eşya satılan yerden, Cin Ali Kitaplarından, Cin Ali Resimli Bardaklardan, Çantalardan ve çıkartmalardan alabilirsiniz.

                                Cin Ali Müzesi Nerede?                        

Müze, Ankara ilinin Çankaya ilçesi Kavaklıdere semti sınırları içerisinde Tunalı Hilmi Caddesinin Üst kısmında Bülten sokakta bulunmaktadır.

                    Cin Ali Müzesi Giriş Ücreti                         

Cin Ali Müzesi Giriş Ücreti 2023 Yılı

Büyükler                                                      : 80 TL

Öğrenciler, Öğretmenler, 65+             : 60 TL

5-12 Yaş Öğrenciler                                  : 45 TL

Küçükler (0-5 YAŞ)                                  : Ücretsiz

                            Müze Ziyaret Saatleri                               

Pazartesi Günleri KAPALIDIR.

Diğer Günler 09.30 – 18.00 saatleri arası hizmet vermektedir.

                             Müze İletişim Bilgileri                              

Adres: Kavaklıdere, Bülten Sokak Numara:32, Çankaya-Ankara

Tel: 0312 426 80 42

                    Cin Ali Müzesine Nasıl Gidilir?                      

Müze, Ankara ilinin Çankaya ilçesi Kavaklıdere semti sınırları içerisinde Tunalı Hilmi Caddesinin Üst kısmında Bülten sokakta bulunmaktadır. Buraya Gitmek için;

Toplu Taşıma İle Gidecekler; Ulus – Sıhhiye – Kızılay Duraklarından Kuğulu Parktan geçen (413 – 114 – 304 – 391 Nolu) otobüslere binip Tunalı Hilmi Caddesi – Kuğulu park Durağında indikten sonra Güniz sokağa doğru yürüyünüz. Bu Caddenin Devamında Bülten sokağa doğru dönünüz Müze Binası Bülten sokak 32 numaradadır.

Şahsi aracı ile Gidecekler, Ulus – Sıhhiye – Kızılay-Bakanlıklar-Kuğulu park istikametinde devam edip, Tunalı Hilmi Caddesine döndükten sonra Önce Güniz sokak sonra Bülten sokak yönünde ilerlediklerinde Bülten sokak No: 32 ‘de Müzeyi bulacaklardır.

Navigasyon ile Gidecekseniz eğer, Altta yerleştirdiğimiz harita yardımıyla kolayca ulaşabilirsiniz.

 

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.