Cincin Kalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – AYDIN

Cincin Kalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – AYDIN

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Cincin Kalesi Nerede – Nasıl Gidilir  Giriş Ücreti – Ziyaret Saati – Aydın Gezilecek Yerler hakkında bilgiler vereceğiz.

                             Cincin Kalesi Nerede?                                  

Cincin Kalesi, Aydın İlinin Koçarlı İlçesi sınırları içinde yer almaktadır. Koçarlı ilçesinde bulunan Cincin mahallesinde yer almaktadır. Koçarlı merkezine yaklaşık 10 km’lik bir mesafededir.

Cincin Kalesi, Cihanoğulları döneminde yaşamış olan lider Cin Bey tarafından inşa edilmiştir. İçinde bir hamam yer alan kale, moloz taştan inşa edilmiştir. Günümüze kadar ulaşan surlar ve bazı kalıntılar, görülmeye değer unsurlardır. Cihanoğulları’nın güvenliğini ve çevre üzerindeki ekonomik denetimini sağlamak amacıyla inşa edilmiştir.

                                  Cincin Kalesi Efsanesi                         

Köyde anlatılan rivayete göre; Cincin Kalesi, Osmanlı Padişahı Kanuni Sultan Süleyman’ın 1522 yılında Rodos ve İstanköy adalarını almak için ordusuyla bölgeden geçerken Türk Aşiret Reisi Mehmet Bey’in gösterdiği konukseverlikten çok memnun kalmış. Tam bu sırada Mehmet Bey’in çadırında bir çocuk dünyaya gelmiş. Padişah bu çocuğun adını “Cihan” koymuş. İlerleyen dönemlerde bu aileden Cihanoğulları diye söz edilmeye başlanmış. Bu şekilde kök salmış ve bölgenin güvenliği için 16. yüzyılda ‘Cincin Kalesi’ni inşa ettirmiş.

                            Cincin Kalesi Giriş Ücreti                           

Kale’ye Giriş ÜCRETSİZDİR.

 

                          Cincin Kalesi’ne Nasıl Gidilir?                     

Aydın İlinin Koçarlı İlçesi sınırları içinde yer almaktadır. Koçarlı ilçesinde bulunan Cincin mahallesinde yer almaktadır. Koçarlı merkezine yaklaşık 10 km’lik bir mesafededir.

Cincin Kalesine ulaşmak için öncelikle Koçarlı ilçe merkezine gitmeniz gerekmektedir. Aydın il merkezine 24 km mesafede bulunan ilçeye, düzenli ve ara durak olarak sefer yapılmaktadır. Buradan servislerle ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kaleye hususi aracınız ile gelmek istiyorsanız Kuşadası yoluna girmeden güney yönünde ilerlerseniz, kolayca ulaşabilirsiniz.

Kaleye en yakın havaalanı Milas – Bodrum (BJV) Havalimanı’dır. Fakat buradan düzenli ulaşım bulamayacağınız için, özel araç kiralamak zorunda kalmamanız için bu yolu kullanmanızı tavsiye etmiyorum.

Aydın ilinin bazı yerlere olan uzaklığı;

 • İZMİR 130 km uzaklıktadır ve yaklaşık 1,5 saat,
 • MUĞLA 101 km uzaklıktadır ve yaklaşık 1,5 saat
 • AFYON 347 km uzaklıktadır ve yaklaşık 4,5 saat
 • BALIKESİR 293 km uzaklıktadır ve yaklaşık 3,5 saat
 • ÇANAKKALE 449 km uzaklıktadır ve yaklaşık 6 saat
 • DENİZLİ 126 km uzaklıktadır ve yaklaşık 2 saat
 • MANİSA 156 km uzaklıktadır ve yaklaşık 2 saat
 • ISPARTA 293 km uzaklıktadır ve yaklaşık 3,5 saat
 • ANKARA 604 km uzaklıktadır ve yaklaşık 8 saat
 • İSTANBUL 685 km uzaklıktadır ve yaklaşık 9 saat
 • BURSA 442 km uzaklıktadır ve yaklaşık 6 saat uzaklıktadır

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments