Anasayfa / Akdeniz Bölgesi / Çıralı Nerede – Nasıl Gidilir – Denize Girilecek Yerler – Kemer – Antalya

Çıralı Nerede – Nasıl Gidilir – Denize Girilecek Yerler – Kemer – Antalya

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Çıralı Nerede – Nasıl Gidilir – Gezilecek Yerler – Denize Girilecek Yerler- Kemer – Antalya hakkında bilgiler vereceğiz.

                                     Çıralı Nerede?                                  

Çıralı, Antalya ilinin Kemer ilçesine bağlı şirin bir kasabadır. Kasaba yeşil ile mavinin kucak kucağa olduğu Akdeniz’in gizli kalmış bir köşesi olarak karşınıza çıkmaktadır. Çıralı, Antalya kent merkezine 84 km uzaklıkta yer alıyor.

                      Çıralı Hakkında Bilgiler                          

Çıralı, kasabası özellikle sahili boyunca sıralanan şirin evleri, bakir doğası, huzur veren atmosferi ile fark yaratmaktadır. Muz ve portakal çiçeği kokulu bahçeleriyle size huzur vermektedir. Harika koyu ve plajlarıyla size deniz, kum ve güneşin keyfini yaşatmaktadır. Ayrıca Yanartaş ve Olympos’a yakınlığı dikkat çekici bir diğer özelliktir. Büyük şehirlerin kalabalığından kurtulmak ve kafa dinlemek için çok güzel bir yer.

OKUMALISIN  Ula Göleti Nerede -  Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Piknik Alanları ?

Denize yürüme mesafesinde olan sahili temiz ve biraz kalın kum tanelerinden oluşmuş sahili vardır. Denizi oldukça temiz ve berraktır. Temiz ve bir o kadar da tuzlu suyu vardır.

                           Çıralı’ya Nasıl Gidilir?                           

Çıralı,  Antalya ilinin Kemer ilçesine bağlı şirin bir kasabadır. Kasaba yeşil ile mavinin kucak kucağa olduğu Akdeniz’in gizli kalmış bir köşesi olarak karşınıza çıkmaktadır. Çıralı, Antalya kent merkezine 84 km uzaklıkta yer alıyor.

Çıralı’ya ulaşım için öncelikle Antalya’ya gelmeniz gerekiyor. Antalya hava alanından Antalya otogarına geliniz buradan Çiçek tur veya Antalya tur otobüsleriyle Çıralı’ya ulaşabilirsiniz.

Çıralı Plsjı’na özel aracınızla gidecekler Kumluca-Kaş istikametinde Tekirova’dan sonra Çıralı 7 km tabelasından sola dönmeniz gerekmektedir.  Buradan 7 km yolculuk yaptıktan sonra Çıralı Sahili’ne ulaşacaksınız.

Çıralı Plajı’na Toplu taşıma ile gidecekler; Antalya Otogarı’ndan Kumluca-Kaş istikametine hareket eden otobüslerle, Çıralı kavşağına gelip buradan Çıralı dolmuşlarını kullanarak Çıralı’ya ulaşabilirsiniz.

  • Antalya Çıralı arası yaklaşık 80 km
  • Ankara Çıralı arası yaklaşık 620 km
  • İstanbul Çıralı arası yaklaşık 800 km
  • İzmir Çıralı arası yaklaşık 525 km
OKUMALISIN  Kaş Küçük Çakıl Plajı Nerede-Nasıl Gidilir?

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Panorama Konya Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir–Giriş Ücreti/Ziyaret Saati

evgili Seyyahlar bu yazımızda Panorama Konya Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri hakkında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir